فرماندار دشتستان:
در حوزه سلامت شهرستان دشتستان باید اقدامات قرارگاهی و عملیاتی انجام شود

6 تير 1401
فرماندار دشتستان گفت: باید در حوزه سلامت شهرستان دشتستان اقدامات قرارگاهی، عملیاتی و میدانی مورد اهتمام باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، احمد بنافی در نشست مجمع سلامت شهرستان دشتستان اظهار کرد: اشتباه ما در ایران همواره این است که استراتژیک فکر نمی‌کنیم، مدیران ما ضمن این‌که دغدغه‌مند هستند و تکاپو دارند اما با افق درازمدت به مسائل نگاه نمی‌کنند و کار نمایشی همواره بر کار اساسی چیرگی دارد و نتیجه آن بر حوزه سلامت این است  که از حوزه پیشگیری و مقدماتی عقب می‌افتیم و درمان جایگزین آن می‌شود.
 بنافی افزود: به‌صورت میانگین هر ایرانی در طول سال به 10 مرکز درمانی مراجعه می‌کند که اگر روی زیرساخت‌های بهداشتی بیشتر اهتمام شده بود، میانگین مراجعه ما به مراکز درمانی به‌مراتب کمتر از این آمار بود.
رئیس مجمع سلامت دشتستان بیان داشت: مدیر در جمهوری اسلامی ایران باید نگاه راهبردی داشته باشد باید قبل از این‌که به فکر احداث بیمارستان باشیم به فکر پیشگیری بیماری‌ها باشیم.
بنافی با اعلام اینکه موضوع پسماند باید به‌صورت جدی پیگیری شود عنوان داشت:  ریاست ساماندهی پسماند را خود به عهده می‌گیرم و تلاش می‌کنیم این مهم با همکاری و مشارکت به نتیجه برسد.
فرماندار دشتستان تصریح کرد: جلسات مجمع سلامت باید یک دستور کار و چند مصوبه داشته باشد و برای هر چهار عامل تأثیرگذار بر سلامت اجتماعی به‌صورت مجزا یک کارگروه توسط شبکه بهداشت و درمان تشکیل شود تا بتوانیم در زمان مقرر به اهداف موردنظر خود برسیم.
 

انتهای پیام/ س.غ 3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     مجمع.سلامت     فرماندار     احمد.بنافی     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   6 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >