کارشناس مسئول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
برقراری ارتباط مؤثر، نقش مهمی در زندگی زناشویی دارد

14 تير 1401
کارشناس مسئول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: برقراری ارتباط مؤثر، نقش مهمی در زندگی زناشویی دارد.

امید کازرونیان در حاشیه برگزاری نمایشگاهی که به مناسبت هفته ملی ازدواج در مرکز مشاوره قبل از ازدواج شهرستان ویژه زوجین برگزار شده بود، اظهار کرد: افراد برای انجام هر کاری و یا تصمیمی باید اول مهارت‌های لازم برای انجام آن کار را داشته باشند و هرچه آن تصمیم مهم و بزرگ‌تر باشد نیاز به مهارت بیشتری دارد.

کازرونیان با اشاره به اینکه انسان در مسیر تکامل زندگی خود در دوره‌هایی تصمیم‌های بزرگی باید بگیرد که تأثیر آن تصمیم کل زندگی فرد را تحت شعاع خود قرار می‌دهد که ممکن برای او ادامه زندگی را آسان و یا سخت کند.
وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین تصمیم‌های زندگی هر فردی تصمیم‌گیری در خصوص ازدواج است که هر چه فرد مهارت‌های بیشتری داشته باشد، احتمال موفقیت و خوشبختی فرد بالاتر می‌رود.
کازرونیان بیان کرد: هر زوجی باید توانایی برقراری ارتباط مناسب بر اساس شرایط و وضعیت مختلف را داشته باشد و در برقراری ارتباط مؤثر، نقش مهمی در زندگی زناشویی دارد.
کارشناس مسئول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به اینکه انسان‌ها در مراحل مختلف زندگی با مسائل و چالش‌های متفاوتی روبه‌رو می‌شوند، گفت: در صورتی که فرد توانایی حل مسئله و چالش‌ها را داشته باشد به موفقیت و احساس خوشبختی دست می‌یابد و اگر نتواند مسائل و چالش‌های زندگی خود را حل کند، دچار غم و سرشکستگی و احساس عدم‌کفایت و افسردگی می‌گردد و لازم است زوجین برای حل سازگارانه مسائل زندگی خود تلاش کنند.
کازرونیان خاطرنشان کرد: برای نشاط و شادابی در زندگی و رفع گرفتاری‌ها و حل مسائل نیاز به ذهن خلاق زوجین دارد و زوجین با کسب مهارت تفکر خلاق به ایده‌ها و روش‌های جدید و کارآمد دست می‌یابند و سطح کیفیت زندگی خود را افزایش می‌دهند.
کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: هر انسانی در فراز و نشیب زندگی دچار هیجانات مثبت و منفی می‌شود و به خاطر اثر مخرب هیجانات منفی بر زندگی لازم است زوجین مهارت‌های لازم در زمینه مدیریت هیجانات منفی را کسب کنند تا بتوانند هیجانات مثبت را در خود تقویت و تاب‌آوری خود را با کسب مهارت افزایش دهند.

انتهای پیام/ س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
نمایشگاه     هفته.ملی.ازدواج     امید.کازرونیان     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   14 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >