هم‌زمان با مراسم شیرخوارگان حسینی؛
ایستگاه جمعیت و سلامت باروری در سراسر استان بوشهر برپا شد

18 امرداد 1401
کارشناس جمعیت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هم‌زمان با ششم و هفتم محرم‌الحرام و برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی، ایستگاه جمعیت و سلامت باروری در تمام شهرستان‌های استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر طیبه احمدزاده اظهار داشت: در این مراسم سخنرانان به ابعاد مختلف پیشگیری از کاهش جمعیتِ جوان، وضعیت کنونی جمعیتِ کشور و همچنین کاهش نرخ باروری کلی اشاره کردند.
وی بابیان اینکه کارشناسان حاضر در مراسم بر اهمیتِ افزایش میزانِ زاد و ولد تأکید کردند، افزود: یکی از راهکارهای افزایش میزان زاد و ولد کاهش موارد سقط جنایی است.
دکتر احمدزاده در تعریف سقط جنایی گفت: به سقط‌جنین، بدون ضرورت پزشکی برای مادر و با وجود سلامت جنین و صرفاً به درخواست زن باردار سقط جنایی گفته می‌شود که از هم‌نظر شرع مقدس اسلام و هم قانون کشوری، این نوع سقط در همه ۹ ماهِ بارداری حرام و ممنوع بوده و مستوجب مجازاتِ دیه، حبس و همچنین جریمه و ابطال پروانه پزشکی برای عاملان آن است.
کارشناس جمعیت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مقوله‌های دخیل در کاهش زادولد، سقط‌های جنایی و غیرقانونی است که مرکز مردم‌نهاد نفس (نجات فرزندان سالم سقط) با هدف پیشگیری از آن در حال تأسیس است.
دکتر احمدزاده در خصوص این مرکز گفت: مرکز نفس که با حمایت بسیج جامعه پزشکی بنا گذاشته‌شده است، با شناسایی زنان متقاضی سقط و ارائه خدمات مشاوره‌ای، حمایتی و اقناعی، در صدد است حیات دوباره را به جنین‌های معصومی برگرداند که شاید روزی در راه اعتلای کشور و مذهب خود گام بلندی بردارند.
در ایستگاه‌های جمعیت خدمات مشاوره باروری سالم و پیشگیری از سقط، روانشناسی و عوارض تک‌فرزندی و  جذب سفیران مبلغ جمعیت انجام گردید.
این مراسم با همکاری (هسته آموزشی جمعیت) شبکه‌های بهداشت و درمان و  بسیج جامعه پزشکی برگزار شد.
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شیرخوارگان.حسینی     معاونت.بهداشتی     دکتر.طیبه.احمدزاده     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   18 امرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >