متخصص زنان و ز ایمان شهرستان کنگان:
وضعیت سلامت زنان تأثیر به سزایی بر سلامت خانواده دارد/ نادیده گرفتن سلامت زنان موجب آسیب به سلامت خانواده می‌شود

2 شهريور 1401
متخصص زنان و ز ایمان شهرستان کنگان گفت: وضعیت سلامت زنان تأثیر به سزایی بر سلامت فرزندان، خانواده و جامعه پیرامون آن‌ها دارد و چنانچه این موضوع نادیده گرفته شود، سلامتی خانواده و جامعه نیز دچار آسیب خواهد شد.

 دکتر نوریه قطان کاشانی در کارگاه سلامت بانوان جهت بانوان ادارات شهرستان کنگان به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: زنان حدود نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می‌دهند که نه‌تنها مسئول سلامت خود، بلکه مسئول سلامت فرزندان و خانواده هم هستند.
وی با بیان اینکه امروزه یکی از عوامل نگران‌کننده در سلامتی زنان، سرطان پستان است خاطرنشان کرد: در اکثر کشورهای دنیا سرطان پستان شایع‌ترین سرطان در زنان است و آمارها نشان می‌دهد از هر هشت نفر زن یک نفر به سرطان پستان مبتلا می‌شود. مرگ یک زن در اثر سرطان پستان عواقب بسیاری برای خانواده و جامعه دارد.
دکتر قطان کاشانی تأکید کرد: لازم است کلیه زنان ۳۰ تا ۷۰ سال در برنامه‌های غربالگری و تشخیص زودهنگام سرطان پستان مشارکت نمایند به‌این‌ترتیب که زنان زیر ۴۰ سال هر دو سال یک‌بار و زنان بالای ۴۰ سال، سالی یک‌بار جهت معاینه پستان به نزدیک‌ترین پایگاه سلامت، خانه بهداشت محل زندگی خود مراجعه نمایند.
متخصص زنان وز ایمان شهرستان کنگان تصریح کرد: انجام خودآزمایی پستان، توسط زنان از سن ۲۰ سالگی شروع می‌شود و نحوه انجام معاینه با مراجعه به پایگاه سلامت نزدیک محل سکونت، به زنان آموزش داده می‌شود و مهم‌ترین توصیه‌های خود مراقبتی برای تشخیص زودهنگام سرطان پستان اگر سابقه خانوادگی سرطان پستان یا تخمدان وجود دارد، درباره گزینه‌های غربالگری خاص با پزشک مشاوره کنید.
وی تصریح کرد: علائم سرطان پستان را بشناسید و اگر توده‌ای مشکوک یا تغییرات پوستی را در پستان‌های خود دیدید به پایگاه سلامت مراجعه کنید، ماهانه بلافاصله بعد از اتمام قاعدگی، خودآزمایی پستان را انجام دهید.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان به مناسبت هفته دولت در اولین روز از هفته دولت کارگاه سلامت بانوان در سالن فرمانداری جهت بانوان ادارات شهرستان با حضور متخصص زنان و زایمان شهرستان برگزار شد.
 معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در این کارگاه در خصوص نقش بانوان در سلامت خانواده و جامعه و نقش بهداشت در سلامت همه گروه‌های سنی مطالبی بیان کرد.
در این برنامه حاضرین دیدگاه‌ها و سؤالات و نقطه نظرات خود را بیان و از متخصص زنان و زایمان توسط شبکه بهداشت و درمان و رئیس خانه مشارکت سلامت شهرستان کنگان تقدیر و تجلیل شد.


انتهای پیام/ م. س ۳۰۷۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
هفته.دولت     دکتر.نوریه.قطان‌کاشانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   2 شهريور 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >