۵۰ درصد از اتباع غیر ایرانی واجد شرایط واکسیناسیون در تنگستان واکسن تکمیلی خود را دریافت کردند

1 بهمن 1401
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: ۵۰ درصد از اتباع غیر ایرانی واجد شرایط واکسیناسیون در تنگستان واکسن تکمیلی خود را دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان ماه زر افشون رفیعی گفت: ۷ تیم عملیاتی حاضر در طرح کشوری واکسیناسیون اتباع غیر ایرانی نسبت به بیماری فلج اطفال، سرخک و سرخچه، تاکنون ۵۰ درصد از این گروه هدف را در تنگستان واکسینه کرده‌اند.
رفیعی ادامه داد: در حال حاضر ۳ هزار و ۸۸۳ تبعه غیر ایرانی در قالب ۸۴۳ خانوار در شهرستان تنگستان حضور دارند که از این تعداد هزار و ۴۳۴ نفر از آن‌ها در گروه سنی ۹ ماه تا ۱۵ سال قرار دارند که هدف اصلی واکسیناسیون در طرح جدید هستند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: ۷۱۰ نفر از افراد گروه هدف واکسیناسیون واکسن‌های فلج اطفال، سرخک و سرخچه واکسن خود را دریافت کرده‌اند و انتظار می‌رود این روند در روزهای آتی با سرعت بیشتری انجام شود.
ماه زرافشون رفیعی بیان داشت: ۲ هزار و ۶۱۰ نفر از اتباع غیر ایرانی بالای ۱۲ سال نیز از بهمن‌ماه سال جاری باهدف غربالگری و بیماریابی سل، مورد پایش قرار خواهند گرفت و در صورت لزوم تست‌های تشخیصی برای آنان انجام خواهد شد.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان تصریح کرد: این طرح باهدف ارتقا سطح ایمنی، واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال، سرخک و سرخجه از ۱۰ ام دی‌ماه آغاز و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت و از بهمن ۱۴۰۱ به مدت سه ماه باهدف غربالگری و بیماریابی سل برای گروه سنی بالای ۱۲ سال انجام خواهد شد.
انتهای پیام/ن.ا ۳۰۱۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون.اتباع.غیرایرانی     واکسن.تکمیلی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان     ماه.زرافشون.رفیعی    

تاریخ بروز رسانی:   1 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >