به همت دفتر امور بانوان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد؛
تبیین جایگاه زن تراز انقلاب اسلامی با محوریت الگوی سوم زن مسلمان

3 اسفند 1401
مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور بانوان و خانواده گفت: پرداختن به موضوعات و مسائل حوزه زنان و خانواده در این برهه‌ حساس بسیار ضروری است.

هدی دشتی در نشست تبیین جایگاه زن تراز انقلاب اسلامی با محوریت الگوی سوم زن مسلمان گفت: هویت بخشیدن به زنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به‌عنوان نقطه‌ عطفی در تاریخ تکامل اجتماعی بشر بوده است.
دشتی با اشاره به نگاه جهانی و ویژه امامین انقلاب در هویت بخشی به زنان افزود: پس از انقلاب اسلامی، نقش بی‌بدیل بانوان در زمینه تمدن سازی و تغییر ارزش‌ها، باورها و رفتارهای جامعه همواره به‌عنوان عنصری انسان‌ساز و جامعه‌ساز تعبیر و ترسیم‌شده است.
وی ادامه داد: بانوان ما در طول تاریخ هرکجا وارد میدان شدند و کنشگری داشته‌اند موفق بودند، در صدر اسلام زنان بنی اسد در حادثه کربلا که آغازگر جنبشی عظیم علیه بنی‌امیه شدند و همسرانشان را متنبه و تحت تأثیر قراردادند و پیکر شهدای کربلا را توانستند تکریم و تدفین نمایند ماندگار شدند، همچنین مادران و زنان شهدا، زنان فرهیخته و اندیشمندی که در ادوار مختلف تاریخی توانستند تحول‌آفرین تأثیرگذار باشند به معنای واقعی و عینی الگوی سوم زن انقلابی بوده‌اند.
دشتی گفت: مسائلی را که در چند ماه گذشته در کشور رخ داد، نشان داد که امروز دشمن تمرکز جدی بر روی نقش زنان و جایگاه خانواده دارد و در این جنگ ترکیبی دشمن با سکولاریزه کردن و تقدس زدایی از امور مقدسی چون مادرانگی و تقلیل دادن آن به کارکردهای آن چون بچه‌داری، نظافت و... می‌خواهد جایگاه زن مسلمان ایرانی را تنزل ببخشد و نظر او را متوجه امور ساختگی، نیازهای کاذب و مصرف‌گرایی کند.
مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان و خانواده تصریح کرد: دشمنان با ترویج سبک زندگی غربی و جذابیت‌های آن از طریق رسانه و فضای سایبری سعی در تغییر ذائقه جوانان و فکر و قلب آنان را دارد و می‌خواهد آنان را تحت تأثیر الگوها و شخصیت‌های به‌ظاهر موفق نماید زیرا معتقداست برای نابودی یک تمدن باید نظام تربیتی، زنان و الگوهای تربیتی را از بین برد.
دشتی عنوان کرد: بی‌شک در این برهه‌ حساس کنونی برای گذر از این گردنه‌های سخت و تاریخی باید بیش‌ازپیش به تبیین جایگاه زن در اسلام و الگوی سوم زن مسلمان در تمام ابعاد و به‌عنوان یک راهبر جهت دهنده و تنظیم‌کننده در فضای فکری و فرهنگی جامعه زنان پرداخت و الگوهای زن غربی و زن شرقی که خالی از مبانی معرفتی دینی و کرامات انسانی است و تابه امروز در تمام ابعاد ناتوان ظاهرشده است را به زنان معرفی کرد.
 وی خاطرنشان کرد: مسئولان انقلابی و دغدغه مند ما امروز باید به این باور برسند که جامعه ما برای پویایی، تحول و رشد و رسیدن به یک نظام کارآمد نیازمند حضور بانوان متعهد متدین و اندیشمند در تصمیم سازی و تصمیم‌گیری‌ها است.
در ادامه این نشست حجت الاسلام رنجبر و دکتر رمضان زاده عضو هیأت علمی دانشگاه به تبیین زن تراز انقلاب اسلامی با محوریت الگوی سوم زن مسلمان پرداختند. .
جلسه تبیین جایگاه زن تراز انقلاب اسلامی با محوریت الگوی سوم زن مسلمان، با حضور مشاورین امور بانوان و خانواده دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر به همت دفتر امور بانوان دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

کلمات کلیدی:
نشست     تبیین     هدی.دشتی     مشاور.رییس.دانشگاه     امور.بانوان    

تاریخ بروز رسانی:   5 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >