رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
باید به‌عنوان یک پدیده اجتماعی به مواد مخدر نگاه کرد

5 تير 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: به مواد مخدر باید به‌عنوان یک پدیده اجتماعی نگاه کرد.

ماریا خویشدوست در حاشیه برپایی نمایشگاهی که به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با عنوان دانستنی‌های اعتیاد در محل ستاد نماز جمعه شهر برازجان برگزار شد، تصریح کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر در آگاه‌سازی مردم مؤثر است و دستگاه‌های متولی باید به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده و مستمر برنامه‌های خود را در طی سال اجرایی نمایند.
خویشدوست تصریح کرد: در این نمایشگاه، پوسترهایی به نمایش گذاشته شده است که ابعاد مختلف بیماری اعتیاد در معرض دید مخاطبین قرار می‌دهد و آموزش‌هایی در خصوص ارتباط مؤثر والدین با فرزند، روابط عاطفی مثبت، زمان‌هایی برای گفتگو، احترام و قانون مداری را بیان می‌کند.
وی همچنین اظهار کرد: عواملی چون فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر از جمله عوامل پیشگیری از این بلای خانمان‌سوز هست.
خویشدوست بیان کرد: آگاه‌سازی خانواده‌ها از مضرات اعتیاد و پیشگیری مؤثرترین راه مبارزه با مواد مخدر است و اطلاع‌رسانی رسانه‌ها و اقدامات فرهنگی، مهم‌ترین راه برای مقابله با پدیده شوم اعتیاد است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: امیدواریم با برگزاری نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد در مناطق مختلف شهرستان بخصوص محلات پرخطر، بتوانیم گامی مؤثر در پیشگیری از اعتیاد برداریم و با کمک گرفتن از اساتید مجرب و برگزاری کارگاه‌های آموزشی آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم.
از این نمایشگاه، تعدادی زیادی از نمازگزاران، فرماندار و معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری شهرستان، رئیس دادگستری و دادستان شهرستان و جمعی از روسای ادارات بازدید کردند.


انتهای پیام/س.غ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مواد.مخدر     نمایشگاه     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   5 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >