معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
چهارمین MRI دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حال نصب است

29 شهريور 1402
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: چهارمین دستگاه MRI دانشگاه علوم پزشکی در بیمارستان آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر در حال نصب است.

دکتر احمد یزدان پناه در گفت‌وگو با روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: در راستای تقویت زیرساخت‌های تخصصی و درمانی تأمین دستگاه‌های با تکنولوژی بالا، از اولویت برنامه‌های معاونت درمان است که به لطف خداوند توفیقات هم داشته‌ایم.
 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: امروز فن‌آوری‌های پیشرفته سلامت نقش مهمی در تشخیص و درمان بیماری‌ها دارند در این راستا دستگاه‌های تصویربرداری با تقویت مغناطیسی یا MRI دستگاه‌های بسیار پیشرفته‌ای هستند که با دقت بالا انواع آسیب‌ها، اختلالات و سکته‌ها را تشخیص می‌دهند و گام مؤثری در درمان بیماران محسوب می‌گردد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های مستمر و با وزارت بهداشت یک دستگاه MRI یک و نیم تسلا و 32 کاناله با فن‌آوری 2023 باارزش 700 میلیارد ریال تأمین گردید.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در حال حاضر شرکت پشتیبان در سایت مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس حضور دارند و مراحل آماده‌سازی و نصب دستگاه در حال انجام است.
وی مطرح کرد: نکته قابل‌ذکر اینکه کلیه اقلام موردنیاز توسط شرکت پشتیبانی تأمین‌شده و با دقت بالا در حال آماده‌سازی جهت ورود و نصب می‌باشند
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اذعان داشت: انتظار داریم که به‌زودی این دستگاه به مرحله بهره‌برداری برسد تا در چرخه خدمت قرار گیرد و ششمین دستگاه است که با بهره‌برداری از آن انتظار داریم صف انتظار به نحو چشمگیری کاهش یابد.
دکتر یزدان پناه خاطرنشان کرد: در خصوص استفاده از دستگاه‌های تشخیصی، ضرورت و مناسبت استفاده از آن بسیار مهم است این خدمت تنها با دستور پزشک و در صورت ضرورت تجویز می‌شود و استفاده بیش از ضرورت‌های القایی می‌تواند موجب استهلاک دستگاه گردد.
وی بیان داشت: در استان بوشهر تاکنون یک دستگاه MRI وابسته به بخش خصوصی در شهر برازجان، یک دستگاه MRI وابسته به سازمان تامین اجتماعی در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر، سه MRI  در بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی ( در بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان، بیمارستان شهید گنجی برازجان و بیمارستان آموزشی درمانی قلب بوشهر)  وجود دارد که با راه‌اندازی این دستگاه تعداد MRI استان بوشهر به شش دستگاه افزایش می‌یابد.

انتهای پیام / ع.چ/ 3060
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
نصب     راه‌اندازی     معاون.درمان     دکتر.احمد.یزدان‌پناه        

تاریخ بروز رسانی:   29 شهريور 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >