رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
در نیمه اول سال جاری حدود ۸۰۰۰ نفر مراقبت غربالگری اولیه سلامت روان را در تنگستان دریافت کردند

15 مهر 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: در نیمه اول سال جاری ۷۹۶۹ نفر در تنگستان مراقبت غربالگری سلامت روان را در تنگستان دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان؛ ماه زرافشون رفیعی بیان داشت: در بسیاری از موارد اختلال روان‌پزشکی نه‌تنها خود بیمار بلکه تمامی اعضای خانواده و حتی جامعه را دچار مشکل می‌کند لذا شناسایی این افراد با انجام غربالگری اولیه سلامت روان از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی ادامه داد: در همین راستا در غربالگری‌های انجام‌شده در تنگستان ۹۱ نفر دارای اختلال در زمینه سلامت روان شناسایی‌شده که برای انجام مراقبت‌های لازم به سطوح بالاتر ارجاع شده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: در رابطه با مسائل مرتبط با روان سه غربالگری دیگر نیز در مراقبت‌های دوره‌ای افراد انجام می‌شود که شامل غربالگری اختلالات مصرف دخانیات، مواد و الکل، غربالگری اولیه همسر آزاری و غربالگری اولیه کودک‌آزاری هست که در این زمینه نیز ۷۵۴۹ نفر در شش‌ماهه اول سال جاری غربالگری شده‌اند.
رفیعی تأکید کرد: مثبت شدن غربالگری سلامت روان به‌طورقطع به معنی اختلالات روان نیست، بلکه نشان می‌دهد نیاز به بررسی بیشتر و انجام مصاحبه تکمیلی توسط پزشک وجود دارد.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان تصریح کرد: غربالگری و تشخیص سریع بیماری‌های مرتبط با روان موجب ارائه خدمات بهداشتی و درمانی صحیح در زمان مناسب و کاهش عوارض بیماری‌های روان‌پزشکی حاصل از ارائه خدمات داروئی و غیر داروئی مانند آموزش‌های روان‌شناختی برای فرد می‌شود.
رفیعی بیان داشت  در شش‌ماهه نخست سال جاری ۵۱۳ نفر نیز آموزش‌های لازم در رابطه با مهارت‌های زندگی و مهارت‌های فرزند پروری را دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰٫
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
غربالگری     سالمندان     هفته.سالمند     ماه‎‌زرافشون.رفیعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   15 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >