غربالگری رایگان بیماری‌های قلبی عروقی بوشهری ها

6 دی 1394
طرح رایگان غربالگری قلب سالم تمامی افراد بالای 30 سال بوشهر در کلینک قلب سالم در حال انجام است.

پزشک کلینیک قلب سالم در حاشیه سنجش سلامت قلب مدیران ارشد حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: این طرح به منظور تشخیص ریسک ابتلای افراد به بیماری‌های قلبی عروقی انجام می‌گیرد.
دکتر معصومه بوستانی افزود: تمامی افراد بالای 30 سال می‌توانند با مراجعه به کلینیک قلب سالم و تکمیل پرسشنامه تهیه شده نسبت به اندازه گیری قد، وزن ، فشار خون و انجام آزمایش خون خود اقدام کنند.
وی با اشاره به رایگان بودن این طرح گفت: پس از دریافت و بررسی نتایج آزمایش، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی فرد در آینده محاسبه خواهد شد.
دکتر بوستانی با اشاره به حضور کارشناس تغذیه در کلینیک قلب سالم بیان داشت: به افرادی که در طرح قلب سالم شرکت می‌کنند و در مقایسه با قد خود دارای وزن بیشتری هستند خدمات مشاوره‌ای تغذیه و در صورت نیاز رژیم غذایی ارایه می‌شود.
پزشک کلینیک قلب سالم بوشهر گفت: مرکز قلب سالم بوشهر واقع در درمانگاه هفتم تیر از ساعت 7:30 تا 9 صبح آماده سنجش قد، وزن، فشار خون و خون گیری از شهروندان محترم می‌باشد.
دکتر بوستانی یادآور شد: شهروندان عزیز باید بخاطر داشته باشند که برای انجام آزمایش خون صبحانه میل نکرده باشند.
وی در رابطه با احتمال ابتلای مراجعه کنندگان به بیماری قلبی عروقی و یا دیابت گفت: در صورت تشخیص ابتلای افراد به بیماری مراحل درمانی آغاز می‌شود که این خدمات در همه مراحل به صورت رایگان انجام می‌گیرد.
طرح قلب سالم همزمان در تمامی شهرستان‌های استان بوشهر در حال انجام است.

انتهای پیام/ م.پ 1025

کلمات کلیدی:
غربالگری     بیماری‌های.قلبی.عروقی     قلب.سالم    

تاریخ بروز رسانی:   6 دی 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >