معاون وزیر بهداشت در بوشهر:
بوشهر پایلوت اجرای طرح نظام ارجاع سلامت و پزشک خانواده می‌شود

19 دی 1394
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به اینکه طرح نظام ارجاع سلامت و پزشک خانواده در راستای طرح تحول نظام سلامت اجرا می‌شود، به سبب فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم، استان بوشهر پایلوت این طرح قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر علی‌اکبر سیاری در نشست با استاندار و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با بیان اینکه توجه به حوزه سلامت از مهم‌ترین راه‌های توسعه و پیشرفت است اظهار داشت: 80 درصد حوزه سلامتی در بخش امور اجتماعی است که این مهم نشان از اهمیت مشارکت همگان در حوزه سلامت دارد.
وی دسترسی آسان مردم به امکانات درمانی و بهداشتی را از راه‌های توسعه عدالت دانست و گفت: تحقق این مهم، سلامتی را در حوزه‌های گوناگون توسعه می‌دهد که طرح تحول نظام سلامت در این راستا اجرایی شده است.
معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه استان بوشهر در اجرای طرح تحول نظام سلامت به سبب تعامل مسئولان و اجرای طرح‌های مختلف و نوین در کشور الگو است تصریح کرد: توسعه طرح‌های حوزه اجتماعی سبب ایجاد نشاط و امیدواری می‌شود که اکنون استان بوشهر با اجرای طرح‌های امید اجتماعی در کشور نمونه و الگو است.
دکتر سیاری با اشاره به اجرای طرح ارجاع سلامت و پزشک خانواده در کشور گفت: طرح نظام ارجاع سلامت و پزشک خانواده از مهم‌ترین بسته‌های طرح تحول نظام سلامت است که این طرح در مناطق مختلف کشور اجرایی می‌شود.
وی از استان بوشهر به عنوان استان پایلوت اجرای طرح یاد شده خبرداد و افزود: با توجه به فراهم بودن زیرساخت‌های لازم در استان بوشهر این استان در اجرای طرح نظام ارجاع سلامت و پزشک خانواده در کشور به عنوان استان پایلوت تعیین می‌شود.
معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ایجاد کارشناس مراقبت در استان بوشهر خبر داد و گفت: در اجرای طرح نظام ارجاع سلامت ضمن ایجاد کارشناس مراقبت سلامت در روستاها و شهرهای کم جمعیت فضاهای فیزیکی مراکز بهداشت نوسازی و بهسازی می‌شود.
انتهای پیام/ م.غ 1023
لینک کانال خبری روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تلگرام
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
معاون.وزیر.بهداشت     پایلوت     ارجاع.سلامت     پزشک.خانواده    

تاریخ بروز رسانی:   19 دی 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >