رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
برنامه‌های فرهنگی باید تاثیر گذار و هدفمند باشند

21 دی 1394
رییس دانشگاه علوم پزشکی گفت: برنامه‌های فرهنگی دانشگاه باید تاثیر گذار و هدف‌مند باشد و در تدوین برنامه‌ها از همه ظرفیت‌های دانشجویی استفاده شود.

دکتر علیرضا رئیسی در نشست شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در ارزیابی برنامه‌های فرهنگی شاخص اثربخشی و شاخص کارایی برنامه‌ها باید مد نظر قرار گیرد و میزان تحقق هر برنامه به همراه میزان هزینه‌های آن مشخص شود.

رییس شورای فرهنگی دانشگاه با تقدیر از ستاد اقامه نماز دانشگاه به خاطر کسب رتبه برتر در میان دانشگاه‌های استان گفت: فعال شدن مساجد و نماز خانه‌های دانشگاه و ائمه جماعات کار بسیار با ارزشی است که باعث ترویج فرهنگ اقامه نماز در دانشگاه شده است.
وی بیان داشت: در دبیرخانه شورای فرهنگی باید کارگروه‌های تخصصی ایجاد شود و وزن برنامه‌های فرهنگی بالا رود به نحوی که اجرای برنامه‌ها منجر به تغییر رفتار مثبت در مخاطبان شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه دانشجویان باید دارای بینش سیاسی باشند افزود: کانون‌ها، تشکل‌ها و نشریات دانشجویی باید در چارچوب قوانین و مقررات فعال باشند به شرطی که باعث رشد و بالندگی دانشگاه شوند.
وی تصریح کرد: اگر دانشجویان بینش و فهم سیاسی نداشته باشند این یک سم مهلک است که خسارت به بار می‌آورد و دانشجویان نباید به هیچ عنوان بازیچه دست افراد سیاست باز شوند و کسانی به دانشگاه دعوت نکنند که در حد و اندازه دانشگاه نیستند و حرمت و شأن دانشجو و دانشگاه را رعایت نمی‌کنند.
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز گفت: فضای دانشگاه و دانشجویان فضای بسیار خوبی است و افراد خوبی در دانشگاه تحصیل می‌کنند و باید از این عزیزان حمایت شود اما دانشجویان نیز نباید بازیچه دست دیگران شوند و اقداماتی که در شأن دانشگاه نیست انجام دهند.
حجت الاسلام عباس دشتی افزود: خروجی برنامه‌های فرهنگی باید مثبت باشد و تعداد زیادی از دانشجویان از برنامه‌های فرهنگی منتفع شوند.
رییس دانشکده پرستاری مامایی نیز به نمایندگی از کمیته فکری پوشش و اخلاق حرفه‌ای گفت: نگاه ما به مسأله عفاف و حجاب ارتقای فرهنگ دینی و نهادینه کردن قوانین و فرهنگ سازمانی در دانشگاه است.
خانم دکتر شهناز پولادی افزود: بستر برای اجرای آیین نامه پوشش حرفه‌ای به صورت علمی و اقدام پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی فراهم شده است.
وی بیان داشت: مشکل اجرای آیین نامه پوشش و اخلاق حرفه‌ای بحث استراتژی‌های بکارگیری این آیین نامه است که چگونه اقدام شود که بتوان با تمام توان از رفتار سازمانی خود دفاع کنیم.
خانم دکتر پولادی گفت: این آیین نامه ابتدا از دانشکده پرستاری مامایی شروع می‌شود سپس در همه مجموعه‌های دانشگاه با مدیریت مشارکتی اجرا خواهد شد به گونه‌ای که این شیوه نامه به صورت یک فرهنگ سازمانی نهادینه شود.
در ابتدای این نشست مدیر تعالی فرهنگی و کرسی‌های آزاد اندیشی با ارایه گزارشی از اجرای برنامه‌های فرهنگی دانشگاه گفت: 9 کانون فعال، 3 تشکل دانشجویی و 10 نشریه فعال در دانشگاه فعالیت می‌کنند و از ابتدای سال تا کنون 45 برنامه فرهنگی شاخص در دانشگاه اجرا شده است.
دکتر علی حمیدی افزود: تدوین برنامه استراتژیک مدیریت بر اساس برنامه استراتژیک دانشگاه، فرآیندهای امور جاری، تعیین اولویت‌های فرهنگی و برگزاری جلسات منظم فعالین دانشجویی در جهت افزایش مشارکت دانشجویان از جمله برنامه‌های در دست اقدام معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه است.
وی با اشاره به نحوه فعالیت کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی گفت: هدف از ایجاد این کمیته نظم بخشیدن به فعالیت نشریات دانشجویی در چارچوب قوانین و مقررات و همچنین راهنمایی و ارشاد دانشجویان در این زمینه است.
انتهای پیام س/ر 2050
لینک کانال خبری روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تلگرام

telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
شورای.فرهنگی     رییس.دانشگاه     دکتر.رئیسی     دکتر.پولادی     دکتر.حمیدی    

تاریخ بروز رسانی:   21 دی 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >