تامین زیرساخت های درمان از وظایف اصلی دولت است

21 دی 1394
نماینده ولی فقیه در استان بوشهرگفت: تامین زیر ساخت های درمانی از وظایف اصلی دولت ها است اما اکنون به دلیل وجود ضعف در اعتبارات به کمک خیرین برای تحقق نیاز های کشور در این بخش نیاز است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری پیش از ظهر امروز در جمع مسوولین مجمع سلامت استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر از دیرباز به دلیل شرایط جغرافیایی، ترانزیت و مرزی بودن دچار آسیب‌های سلامت بوده است.
وی با عنوان اینکه باید برنامه‌ها در حوزه سلامت بوشهر با قدرت بیشتری اجرا شود، افزود: آموزش فرهنگ سلامت یکی از مهمترین برنامه‌هایی است که باید در این راستا اجرا شود.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه بالغ بر ۹۴ درصد از کودکان و جوانان استان مصرف زیاد فست فود دارند، گفت: تغذیه مهمترین بحث در زمینه سلامت است به همین دلیل تغییر سبک زندگی و ترویج مصرف تغذیه مناسب از جمله کارهایی است که باید در جهت داشتن یک جامعه سالم انجام داد.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه استان بوشهر اکنون با کمبود مشاوره‌های پزشکی روبرو است، خاطر نشان کرد: تامین زیر ساخت‌های درمانی از وظایف اصلی دولت ها است اما اکنون به دلیل کمبود اعتبارات به کمک خیرین برای تحقق نیاز های کشور در این بخش نیاز است.
آیت الله صفایی بوشهری با عنوان اینکه در استان بوشهر از نظر زیرساخت ها از حد استاندار 50 سال عقب هستیم، عنوان کرد: باید در این زمینه جهادی ورود کرد، چرا که اگر تدبیری اندیشیده نشود برطرف کردن این عقب ماندگی سخت تر می شود.
نشست مجمع خیرین سلامت استان بوشهر با حضور حضرت آیت الله صفایی بوشهری، آقای غنیان معاون مجمع خیرین سلامت کشور و سایر اعضا در دفتر نماينده مقام معظم رهبري در استان و امام جمعه بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/ م.غ 1023
لینک کانال خبری روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تلگرام
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نماینده.ولی.فقیه     آیت‌الله.صفایی.بوشهری     مجمع.سلامت.استان    

تاریخ بروز رسانی:   21 دی 1394

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >