رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
افزایش 220 درصدی تعداد تخت‌های ویژه در استان بوشهر

28 بهمن 1394
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تعداد تخت‌های ویژه در استان بوشهر نسبت به قبل از آغاز طرح تحول نظام سلامت 220 درصد افزایش ‌یافته است.

دکتر علیرضا رئیسی در آیین تجلیل از پرستاران در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر افزود: با تحولات صورت گرفته در حوزه سلامت، اعتماد به مراکز درمانی استان بیشتر شده است.
دکتر رئیسی ادامه داد: تمرکز تخت‌های ویژه در استان بوشهر عدالت در دسترسی به خدمات درمانی را خدشه‌دار و نوع خدمت‌رسانی را دچار مشکل می‌کند.
وی افزود: در دو سال گذشته با ورود 100 متخصص به استان، زمینه ارائه خدمات درمانی گسترده‌تر شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر خاطرنشان کرد: پیش از اجرای طرح تحول نظام سلامت، روزانه 60 تا 70 بیمار در بیمارستان کنگان ویزیت می‌شدند اما بر اساس آخرین آمار این رقم به روزانه 800 بیمار رسیده است و در حال حاضر شاهد پذیرش بیمارانی از شهرهای پارسیان، لامرد و گراش در بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان هستیم.
دکتررئیسی بیان داشت: در شمال استان مرکز درمانی دیلم به کلینیک تخصصی تبدیل‌شده و بیش از 10 متخصص هم‌اکنون در این مرکز خدمات درمانی ارایه می‌دهند و ماهانه هفت هزار ویزیت تخصصی انجام می‌شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه در مرکز استان، گناوه، خورموج، تنگستان، برازجان کلینیک تخصصی داریم، اظهار داشت: باوجود اینکه بیمارستان دیر تکمیل‌ نشده اما در این شهر نیز کلینیک تخصصی راه‌اندازی شده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، فرصتی ایجاد شد تا مناطق کمتر برخوردار نیز از خدمات درمانی استفاده کنند و عملکرد موفقیت‌آمیز بوشهر در طرح تحول نظام سلامت موجب شده تا شاهد توجه بیشتری از سوی مسئولان وزارت بهداشت و درمان به استان بوشهر باشیم.
نصب MRI در بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بیان کرد: پس از رفع تحریم‌ها، نخستین دستگاه MRI که وارد کشور شد به استان بوشهر و بیمارستان کنگان اختصاص یافت و هم‌اکنون با حضور متخصصان آلمانی این دستگاه در حال نصب است.
وی ادامه داد: در استان بوشهر همگام با توسعه سلامت، دو نیاز اساسی هم داریم اول اینکه خدمت به بیماران و دوم خدمت به کسانی که در حال ارائه خدمات درمانی و بهداشتی هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: جلب رضایت مشتریان داخلی حوزه سلامت که همان کادر درمانی و کارکنان هستند، به‌تنهایی از عهده وزارت بهداشت بر نمی‌آید.
وی اضافه کرد: ماندگاری متخصصان در مناطق مختلف فقط با حقوق و مزایا میسر نمی‌شود بلکه به زیرساخت‌ها نیز باید توجه شود و در همین ارتباط باوجود جاذبه‌های گردشگری و توریستی بوشهر باید مجتمع‌های رفاهی و تفریحی با کاربری‌های چندمنظوره احداث شود.
آیین تجلیل از پرستاران در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر، مدیر کل امور اجتماعی استانداری بوشهر، معاون امور بانوان استانداری بوشهر و هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و به همت معاونت درمان و دفتر پرستاری استان بوشهر برگزار شد.
سخنرانی مدیر کل امور اجتماعی استانداری بوشهر، تقدیر و تشکر از تیم احیای موفق درمانگاه بندر ریگ با حضور بیمار و همراه بیمار و تیم احیا، برگزاری موسیقی سنتی، اجرای نمایش، مولودی خوانی و تقدیر از پرستاران نمونه کشوری و استانی از جمله برنامه‌های این آیین بوده است.
اسامی پرستاران نمونه کشور و استانی که در این آیین از آنان تجلیل به عمل آمد به شرح زیر است:
زهرا حیدری سروستانی پرستار بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر برگزیده کشوری
نرگس زمردی پرستار بیمارستان بقیه الله اعظم (عج) دیلم برگزیده کشوری
علی بن هلال پرستار از دبیر خانه پرداخت مبتنی بر عملکرد معاونت درمان رتبه اول کشوری پرداخت مبتنی بر عملکرد
یوسف سلیمی پور پرستار بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه برگزیده استانی
سکینه جعفری پور هوشبری بیمارستان امام حسین (ع) اهرم برگزیده استانی
قاسم قنبری پرستار بیمارستان امیرالمومنین (ع) گناوه برگزیده استانی
مریم روشن پرستار بیمارستان زینبیه خورموج برگزیده استانی
عبدالحسین آذریار پرستار بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان برگزیده استانی
ثریا فدایی پرستار مرکز آموزشی قلب بوشهر برگزیده استانی
فرخ تاج رحیمی بهیار بیمارستان شهید گنجی برازجان برگزیده استانی
الهه سواد کوهی پرستار مرکز فوریت های بوشهر برگزیده استانی
فاطمه حاجی نژاد مربی دانشکده پرستاری و مامامی بوشهر برگزیده استانی

انتهای پیام/ م.غ 1023
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
آیین.روز.پرستار     پرستاران.برتر     دکتر.رئیسی     بیمارستان.خلیج.فارس    

تاریخ بروز رسانی:   28 بهمن 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >