9کمپ سلامت در بوشهر به گردشگران نوروزی خدمات رسانی می کنند

8 فروردين 1395
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: هم اکنون 9 کمپ سلامت دراین استان فعال هستند که از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون 800 گردشگر به این مراکز مراجعه کرده اند.

دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: از این شمار تنها 51 مورد به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان اعزام و مابقی با امکانات موجود در پایگاه‌ها درمان شدند.
وی ادامه داد: اورژانس هوایی نیز خدمتی نوین است که امسال بطور همزمان با 44 پایگاه اورژانس شهری،جاده ای استان به فعالیت مشغول و همچنین بیش از300 نفر تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی، کارشناس و نیروهای ستادی آماده ارایه خدمت به مسافران نوروزی هستند.
افزایش ماموریت‌های انجام شده در نوروز 95 نسبت به سال گذشته
دکتر دادجو، در ارتباط با ماموریت های ارایه شده از سوی اورژانس استان بوشهر در تعطیلات نوروزی گفت: مجموع ماموریت‌های انجام شده اورژانس در استان بوشهر تاکنون یکهزار و 380 مورد است که 78 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.
وی یادآور شد: در ماموریت های انجام شده بیش از 600 مصدوم و بیمار به مراکز درمانی استان منتقل و مابقی نیز در صحنه ماموریت‌های اورژانس درمان شدند.
دکتر دادجو اظهارکرد: از شمار ماموریت های انجام شده 860 مورد توسط پایگاه‌های اورژانس شهری و 451 مورد توسط پایگاه‌های اورژانس جاده ای انجام شده است.
وی ادامه داد: با توجه به حضور پزشک عمومی در کنار کارشناسان ستاد هدایت و اطلاع رسانی اورژانس ،دراین ایام یکهزار و 256 مورد مشاوره تلفنی نیز در ساعت های مختلف شبانه روز انجام شده است .
مدیر فوریتهای پزشکی استان خاطر نشان کرد : در این مدت زمان ،هشت مورد حادثه ویژه اعم از ترافیکی و غیرترافیکی منجر به مصدومیت 40 نفرو کشته شدن یک نفر درصحنه و قبل از رسیدن آمبولانس شده است .16 تیم عملیاتی اورژانس 115 با تجهیزات ضروری و آمبولانس با همکاری 2 تیم امداد و نجات هلال احمر و 1 تیم از شرکت نفت سیامکان امدادرسانی مصدومین حوادث ویژه را انجام داده اند و ایشان را به نزدیکترین بیمارستان های منطقه اعزام کرده اند با پیگیری های به عمل آمده از سوی ستاد هدایت عملیات بحران دو نفر از مصدومین تصادفی در بیمارستان فوت شده اند و به این ترتیب شمار تلفات حوادث جاده ای به 3 نفر رسیده است .بنا به گزارش های ارسالی از مراکز پیام، عمده حوادث ویژه ی ترافیکی تا کنون در محور گناوه – دیلم – گچساران بوده و پرتلفات ترین آن مربوط به واژگونی پراید در مسیر خورموج به - کاکی نزدیک روستای منقل با یک فوتی در صحنه و 5 مصدوم بدحال بوده که پس از پیگیری مشخص شد دو نفر دیگر از مصدومین نیز در بیمارستان فوت شده اند .
دکتر دادجو به گزارش کشوری از علل حوادث جاده ای اشاره کرد ودر تکمیل صحبت های خود گفت : هنوز عامل انسانی نقش بسزایی در بوجود آمدن حوادث ترافیکی بشمار می رود که می توان اهم آن را سرعت بالا ، سبقت غیر مجاز ، صحبت با تلفن همراه ، نبستن کمربند ایمنی ، خواب آلودگی که بصورت مستقیم یا غیر مستقیم در ارتباط با عامل انسانی معنا می شوند .بنا براین اگر دربرنامه ای فرهنگی طرز فکر و نگرش انسان عوض شود و قانون مداری و رعایت حقوق دیگران را وظیفه خود بدانیم می توانیم شاهد کاهش چشمگیر حوادث و تلفات باشیم.
انتهای پیام/ ز.ی 50000
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
فوریت‌های.پزشکی     دکتر.دادجو        

تاریخ بروز رسانی:   8 فروردين 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >