رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر خبر داد:
بیش از 3800 مأموریت در طرح امداد نوروزی انجام شد

16 فروردين 1395
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر با اشاره به وقوع 18 حادثه ویژه در نوروز، از انجام بیش از 3 هزار و 800 مأموریت در طرح امداد نوروزی استان بوشهر خبر داد.

دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: طرح امداد نوروزی از 25 اسفند 94 آغاز و تا ساعت 8 صبح روز 15 فروردین 95 ادامه داشت و این مرکز با انجام 3 هزار و 806 مأموریت با رشدی 31 درصدی نسبت به سال گذشته برگ زرینی دیگر در کارنامه خود به‌جا گذاشت.
وی تصریح کرد: از تعداد کل مأموریت‌های انجام‌ شده 578 مورد تصادفی با 16 فوتی و 3 هزار و 228 مأموریت غیر تصادفی با 35 فوتی انجام‌ شده است.
دکتر دادجو بیان کرد: گزارش‌های ارسالی از 9 کمپ سلامت مستقر در نقاط پرتردد شهرستان‌های استان حاکی است که یک هزار و 914 مراجعه به کمپ‌های سلامت صورت گرفته که از این تعداد یک هزار و 771 مورد به‌صورت سرپایی درمان و 140 نفر نیز به مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان منتقل شدند.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر اظهار داشت: 3 مورد فوتی نیز در آمار کمپ‌های شهرستان‌های دشتستان و دیلم مشهود بوده که در پیگیری‌های به‌عمل‌آمده مشخص‌ شده دو مورد مربوط به حوادث جاده‌ای و قبل از رسیدن آمبولانس بوده که برحسب نیاز تیم‌های عملیاتی مستقر در کمپ‌های سلامت در صحنه حاضر شده‌اند و یک نفر آقای 70 ساله بوده که با بیماری زمینه‎ای در حالی به پایگاه سلامت نوروزی اورژانس 115 مستقر در برازجان مراجعه کرده که دچار کاهش سطح هوشیاری شده به‌طوری که انجام عملیات احیای قلبی ـ ریوی نیز مثمر ثمر نبوده و در حضور تکنسین فوت می‌کند.
وی تعداد مراجعین به کمپ‌های سلامت نوروزی اورژانس 115 را با رشدی 24 درصدی نسبت به سال گذشته برآورد کرد.
وقوع 18 حادثه ویژه در طرح امداد نوروزی
دکتر دادجو گفت: 13 مورد حوادث ترافیکی شامل واژگونی و تصادف وسایل نقلیه، 4 مورد غرق شدن در آب و حوادث دریایی و یک مورد برق‌گرفتگی حین اشتغال از جمله حوادث ویژه طرح امداد نوروزی بوده است.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر اضافه کرد: در بررسی‌های به‌عمل‌آمده محورهای مواصلاتی استان منتهی به گناوه جزو محورهای حادثه‌ساز بوده و در سواحل کنگان و بندر سیراف به دلیل امواج بلند و زمین شنی عمده موارد غرقه شدگی را شامل می‌شده است.
دکتر دادجو اعلام کرد: 81 مصدوم حین حوادث ویژه توسط 38 دستگاه آمبولانس اورژانس مستقر در پایگاه‌های شهری و جاده‌ای به نزدیک‌ترین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی منطقه اعزام‌ شده‌اند و 7 نفر فوتی نیز در حین حوادث ویژه ترافیکی گزارش‌ شده که در آمار کلی لحاظ شده است.
وی اضافه کرد: با همت و تدابیر اندیشیده شده در سطح کشور انتظار می‌رفت اهتمام و توجه عامه مردم به رعایت قوانین و سلامت در سفر بیشتر شده باشد ولی تعداد کشته‌های حوادث ترافیکی نکته تأمل‌برانگیزی است که باید عامل انسانی خود انگیخته شده و خود را موظف به رعایت قوانین کند.

انتهای پیام/ ز.ی50000

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
حوادث.فوریت‌های‌پزشکی     طرح.امداد.نوروزی     دکتر.دادجو    

تاریخ بروز رسانی:   16 فروردين 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >