آیت الله صفایی بوشهری:
اعتکاف یک حرکت سلوکی در فضای اخلاق و عرفان است

4 ارديبهشت 1395
نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر در جمع معتکفین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اعتکاف یک حرکت سلوکی در فضای اخلاق و عرفان است و استعانتی برای کسب آمال و آرزوهای ایده آل است

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در جمع دانشجویان معتکف در مسجد نبی اکرم(ص) پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر باتسلیت سالروز وفات حضرت زینب کبری(س) افزود: خداوند در دل کسانی که اهل اعتکافند خشیتی قرار داده که این خشیت نوعی محبت خداست که انسان را به محبوب نزدیک می‌کند.
وی بیان داشت: اعتکاف یعنی حضور دلدادگان محبت خدا برای رسیدن به سرچشمه محبوبیت الهی و اعتکاف در حقیقت کسب سلوک محبت الهی است.
امام جمعه بوشهر افزود: ارزش هر انسان به اندازه محبوب اوست و کسانی که در عرصه مودت و محبت الهی قدم می‌زنند هیچگاه خود را نمی‌بینند و تنها معبود را می‌بینند و او آیینه تمام نمای معبود خویش می‌شود.
وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم گفت: خداوند در قرآن فرموده است از نماز و روزه کمک بگیرید و این کار دشواری است مگر برای کسانی که خاشعند و در مسیر خدا گام برمی‌دارند.
آیت الله صفایی بوشهری خطاب به معتکفین گفت: همه شما دعوت شده‌اید اما دعوت شما در یک فضای نیاز بوده است و برای رفع آن نیاز، از نماز و صبر بر روزه داری استعانت جستید و این نیاز همان خشیت الهی است که در وجود شما شکل گرفته است.
وی افزود: اگر کاری کنید که در زندگی خدا محور شوید و محبت خدا در وجود شما تجلی کند محبت شما نیز در ذات خداوند تجلی می‌کند و زندگی شما به یک زندگی آسمانی بدل می‌شود.
آیت الله صفایی بوشهری خاطر نشان کرد: انسان در سلوک عرفانی می‌تواند به واسطه ایمان، اخلاق و تقوا، محبت الهی را کسب کند که اگر اینچنین شود زندگی انسان سراسر شیرین و شاداب خواهد شد.
در ابتدای این دیدار مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه در سخنان کوتاهی با تشکر از نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر به خاطر حضور همه ساله در جمع معتکفین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: انسان وقتی در یک چنین فضاهای معنوی قرار می‌گیرد یاد جمله رهبر معظم انقلاب می‌افتد که فرمودند: " اعتکاف از رویش‌های انقلاب اسلامی است ".
حجت الاسلام عباس دشتی افزود: هر ساله شاهد استقبال بیشتر دانشجویان و اساتید در مراسم اعتکاف هستیم به طوری که مساجد دانشگاه‌های استان ظرفیت پذیرش همه داوطلبان را ندارند.
وی با اشاره به مشارکت خود جوش دانشجویان در برپایی مراسم اعتکاف گفت: خود دانشجویان بانی تشکیل حلقه‌های معرفتی در اعتکاف شدند و همه مجموعه‌های دانشگاه دست به دست هم دادند تا بستر این جلوه‌های زیبای معنوی را فراهم کنند.
مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان از مسئولان خواست تا بستری فراهم کنند تا دانشجویان استان اعتکاف بزرگ تخصصی و متناسب با ذائقه دانشجویی برگزار کنند.
انتهای پیام س / ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation

 


کلمات کلیدی:
اعتکاف     آیت‌الله.صفایی.بوشهری     حجت‌الاسلام.عباس.دشتی     علوم.پزشکی.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   4 ارديبهشت 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >