معاون وزیر بهداشت خبر داد:
افزایش سه برابری کارانه پرستاران نسبت به سال 92/ جذب 17 هزار پرستار در سال گذشته و 11 هزار نفر در سال جاری/گزارش تصویری

14 ارديبهشت 1395
معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کارانه پرستاران نسبت به دو سال گذشته سه برابر شده است اما معتقدیم این میزان کافی نیست و تلاش می‌کنیم تا پرداختی به پرستاران افزایش یابد.

دکتر محمد میرزابیگی ظهر امروز در جمع مسئولان دانشگاه علوم پزشکی دانشکده پرستاری و دانشجویان بوشهری، اظهار داشت: با وجود تلاش‌های شبانه‌روزی پرستاران اما برخی مواقع شاهد بی‌انصافی در مورد فعالیت‌های ایشان هستیم اما پرستاران باید با خودباوری و همت بیشتر به کار خود ادامه دهند.
وی با بیان اینکه برای افزایش میزان کارانه پرستاران در حال تلاش هستیم، افزود: در حال حاضر 140 هزار پرستار در بیمارستان‌های کشور مشغول به کارند و در برنامه چهارم و پنجم توسعه 75 هزار پرستار در مراکز درمانی جذب شدند و در قالب اجرای طرح تحول سلامت در سال گذشته نیز 17 هزار پرستار جذب مراکز بهداشتی و درمانی شده و در سال جاری نیز یازده هزار نفر به صورت استخدام پیمانی مشغول به کار گرفته خواهند شد.
معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مجوز استخدام 11 هزار پرستار در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، اظهار داشت: در حال حاضر 50 هزار دانشجوی پرستاری در مقاطع کارشناسی تا دکترا و 140 هزار پرستار شاغل در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی مشغول به کار هستند.
دکتر میرزابیگی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: یکی از برنامه‌هایی که در دستور کار قرار دارد تدوین برنامه صلاحیت حرفه‌ای پرستاران است چرا که با توجه به نقش مهم آنها در حوزه سلامت اما این حرفه هم هنوز جایگاه بین‌المللی خود را در ایران به دست نیاورده و این اقدام گام بسیار بلندی در راستای هویت بخشی به حرفه پرستاری است.
وی خاطرنشان کرد: توسعه پرستاری جامعه‌نگر و حضور پرستاران در سطح جامعه یکی از اولویت‌های کاری معاونت پرستاری وزارت بهداشت است چرا که وظیفه پرستاران تنها در حوزه بیمارستان‌ها تعریف نشده و کار پرستاری از پیشگیری تا بازتوانی است.
معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: در صورتی که بتوانیم موضوع پروانه صلاحیت حرفه‌ای را به پرستاران اعطا کنیم جایگاه بین‌المللی حرفه پرستاری در کشور احیا شده و کسی که این صلاحیت را داشته باشد می‌تواند به عنوان پرستار صاحب صلاحیت علمی، اخلاقی و حرفه‌ای خدمت کند.
دکتر میرزابیگی با تأکید بر تدوین شاخص‌های ملی در حرفه پرستاری خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که همچنان کمبود نیرو در بخش پرستاری داریم این است که در این زمینه شاخص و استاندارد موردنظر تعریف نشده و تدوین این شاخص‌ها نیز یکی دیگر از برنامه‌های معاونت پرستاری است.
وی بیان داشت: سطح‌بندی خدمات پرستاری در سه سطح مراقبت‌های اولیه بالینی، مراقبت‌های عمومی پرستاری و مراقبت‌های تخصصی و فوق تخصصی پرستاری است که به تناسب آن نیزدر حال تربیت نیرو هستیم که بتوانیم به مردم، نطام سلامت و پرستاران خدمات بیشتری ارایه کنیم.
انتهای پیام/ م.ف1026
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
معاون.وزیر.بهداشت     معاون.پرستاری     دکتر.میرزابیگی        

تاریخ بروز رسانی:   14 ارديبهشت 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >