نمایشگاه پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت در شهرستان تنگستان برگزار شد

19 خرداد 1395
نمایشگاه پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت باهدف اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در راستای سیاست‌های کلی جمعیتی و همچنین ترویج ازدواج سالم، شاد و پایدار در مرکز بهداشتی درمانی شهید رجایی اهرم گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان؛ کارشناس برنامه سلامت جمعیت و باروری سالم در شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان در خصوص اهداف برپایی این نمایشگاه گفت: ارتقای پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت با افزایش نرخ باروری به بیش از سطح جانشینی، رفع موانع ازدواج، تسهیل و ترویج تشکیل خانواده و افزایش فرزند و کاهش سن ازدواج ازجمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
پروانه صیادی افزود: اختصاص تسهیلات مناسب برای مادران به‌ویژه در دوره بارداری و شیردهی و پوشش بیمه‌ای هزینه‌های زایمان و درمان ناباروری مردان و زنان، تحکیم بنیان و پایداری خانواده با اصلاح و تکمیل آموزش‌های عمومی، اصالت کانون خانواده و فرزند پروری همچنین آموزش مهارت‌های زندگی از خصوصیات و دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
وی گروه هدف این نمایشگاه را اقشار مختلف مردم به‌ویژه جوانان و زوجین جوان عنوان کرد و اظهار داشت: این نمایشگاه آشنایی مخاطبان با مقوله‌هایی همچون ازدواج، تندرستی خانواده، بارداری و فرزند آوری، فرزند پروری، مدیریت استرس، بحران و شیوه صحیح زندگی را در برگرفته و آموزش می‌دهد.
کارشناس برنامه سلامت جمعیت و باروری سالم در شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان افزود: با توجه ضرورت رفع موانع ازدواج و فعالیت ارگان‌ها بر اساس بند دوم فرمایشات مقام معظم رهبری و اینکه جمعیت ما به سمت سالمندی می‌رود اقدام به برپایی نمایشگاه پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت در مرکز بهداشتی درمانی شهری اهرم گرفته شد.

وی تأکید کرد: این نمایشگاه از ساعت 8 صبح الی ۶ عصر و به مدت یک هفته ادامه دارد که علاقه‌مندان می‌توانند از این نمایشگاه در ساعات ذکرشده در مرکز بهداشتی درمانی شهید رجایی اهرم بازدید کنند و بسته‌های آموزشی را به‌صورت رایگان دریافت نمایند.
پروانه صیادی افزود: بسته‌های آموزشی این نمایشگاه حاوی ۱۰ جلد کتابچه با موضوعات آمادگی برای ازدواج، ازدواج، تندرستی خانواده، بارداری و فرزند آوری، زایمان و مراقبت‌های پس‌ازآن، فرزند پروری، مدیریت منابع خانواده، مدیریت استرس ، بحران ،ناسازگاری و مدیریت آن است.
انتهای پیام/ ح.د 3010


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نمایشگاه.پویایی.بالندگی     مرکز.شهید.رجایی     اهرم    

تاریخ بروز رسانی:   19 خرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >