ارتقای آگاهی عمومی جامعه در خصوص کمک‌های اولیه و مسایل روان‌شناختی در بلایا ضروری است

11 آبان 1395
کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: ارتقای آگاهی عمومی جامعه به‌خصوص دست‌اندرکاران سلامت در خصوص کمک‌های اولیه و مسایل مقدماتی روان‌شناختی در بلایا جهت به حداقل رساندن خطای انسانی در ارتباط با آسیب دیدگان ناشی از هر نوع حادثه لازم و ضروری می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ خاتون باباحسنی در کارگاه آموزشی حمایت‌های روانی اجتماعی در بلایا افزود: در بیشتر حوادث و ضربه‌های جسمی و روانی این افراد عادی هستند که در زمان طلایی حوادث با مصدومین برخورد می‌کنند و در حداقل و موارد ناچیزی نیروهای متخصص و دوره‌دیده حضور دارند.
وی تصریح کرد: با ارتقای سطح آگاهی عمومی مردم در خصوص کمک‌های اولیه و مسایل مقدماتی روان‌شناختی در بلایا از صدمات بیشتر، طولانی‌مدت و ماندگار ناشی از دخالت افراد کم آگاه کاسته خواهد شد.
کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار کرد: افراد آسیب‌دیده در حوادث معمولاً ازنظر روانی، عاطفی فازهای مختلف روانی-عاطفی را پشت سر می‌گذارند که در هر مرحله دست‌کاری و مداخله اشتباه اطرافیان می‌تواند افراد را دچار سوگ پیچیده‌تر و مشکلات روانی سنگین‌تر کند.
خاتون باباحسنی افزود: مداخله اشتباه افراد در سال‌های بعد به‌صورت اختلالات رفتاری یا دردهای مزمن جسمی مانند زانو و کمردرد، دیسک کمر، فشارخون یا سایر بیماری‌های قلبی و سایکو سو ماتیک (اختلالات روان‌تنی) منجر می‌شود.
گفتنی است کارگاه آموزشی حمایت‌های روانی اجتماعی در بلایا در شبکه بهداشت و درمان گناوه برگزار شد.
انتهای پیام/ م.ن 3080

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
کارگاه     کمک‌های.اولیه     خاتون.باباحسنی     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   11 آبان 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >