عضو ستاد توسعه و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور:
محصولات علمی کشور نیاز جامعه را برطرف نکرده ‌است

15 آبان 1395
عضو ستاد توسعه و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور گفت: دانش تولیدشده در کشور ما از جامعه فاصله دارد و محصولات علمی کشور نیاز جامعه را برطرف نکرده‌ است.

مشاور مدیرکل روابط بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تشریح فعالیت ستاد توسعه و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور گفت: مجموعه‌ای متشکل از هزار هیأت علمی از سراسر کشور در قالب 30 کارگروه تخصصی شکل‌گرفته است تا فاصله دانش، دانش‌آموخته و ایده را با بازار و جامعه کم کند.
دکتر محمد امیر امیرخانی در نشست تخصصی بررسی ظرفیت‌های استان بوشهر در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی گفت: یکی از دلایل اصلی پیشرفت کشورهای توسعه‌یافته تبدیل دانش و ایده‌ها به محصولات و خدمات در سطح جامعه است.
وی افزود: ایجاد ساختار دانش‌بنیان ضرورتی است تا اقتصاد کشور از وابستگی و تک‌محصولی بودن خارج‌شده و زمینه برای تولید ثروت و ایجاد شغل در همه حوزه‌ها فراهم شود.
منابع انسانی، تولید و تجاری‌سازی و توسعه خدمات بالینی سه رکن اصلی ستاد توسعه و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور است
دکتر محمد امیر امیرخانی خاطرنشان کرد: در برنامه راهبردی 10 ساله ستاد سه رکن اصلی آموزش، پژوهش و توسعه منابع انسانی، تولید و تجاری‌سازی محصولات و توسعه خدمات بالینی توسط سیصد نفر از اعضای هیأت علمی ستاد از سراسر کشور طراحی‌شده است.
این عضو ستاد توسعه و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور تصریح کرد: بر اساس سند تدوین‌شده این شورا، پیش‌بینی‌شده ایران در افق چندساله دو تا سه درصد از بازارهای جهانی محصولات سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی را تصاحب کند.
وی در تشریح ارکان اصلی ستاد افزود: در آموزش، پژوهش و توسعه منابع انسانی پیش‌بینی نیازها و تربیت نیروی انسانی در حیطه‌های موردنیاز بسیار ضروری است که در این برنامه آموزش نقش محوری را ایفا می‌کند.
دکتر امیرخانی در رابطه با تولید و تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان گفت: باید این تلاش‌ها و مطالعات تبدیل به دانش اقتصادی شود تا در زمینه‌های تولید ثروت و اشتغال نتیجه‌بخش باشد.
صدور مجوز سلول درمانی تا سال آینده
مشاور مدیرکل روابط بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته با سازمان غذا و دارو و معاونت درمان وزارت بهداشت، دستورالعمل تولید محصولات سلولی ابلاغ‌شده و تا سال آینده مجوز سلول درمانی در کشور نیز صادر خواهد شد.

انتهای پیام/ م.پ 1025


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مدیرکل.روابط.بین‌الملل     وزارت.بهداشت     دکتر.محمدامیر.امیرخانی        

تاریخ بروز رسانی:   15 آبان 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >