توزیع مسواک و خمیردندان میان دانش آموزان گناوه

29 آذر 1395
کارشناس مسئول سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه برای ارتقای سطح سلامت دانش آموزان اقدام به توزیع مسواک، خمیر دندان و اقلام بهداشتی در سطح تعدادی از آموزشگاههای این شهرستان کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه ؛ زهره بهمیاری افزود: در اجرای این طرح آموزش های لازم در زمینه نحوه مسواک زدن و رعایت بهداشت دهان و دندان به دانش آموزان ارایه شد.
وی یکی از اهداف شبکه بهداشت و درمان شهرستان را ارتقای سطح سلامت دانش آموزان دانست و گفت: ارتقای سطح سلامت بویژه در زمینه دهان و دندان منجر به افزایش سطح سلامت خانوارها و جامعه می شود.
کارشناس مسئول سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه تصریح کرد: پوسیدگی دندان شایع ترین بیماری مزمن دوران کودکی و نوجوانی است که در بین اقشار جامعه مشاهده می شود و براساس آخرین بررسی های به عمـل آمـده بطور متوسط هر کودک 6ساله ایرانی در بدو ورود به مدرسه دارای پنج دندان شیری پوسیده و از سن 6 تا 12 سالگی نیز میزان پوسیدگی دندانهای دائمی آنان روند افزایشی دارد.
بهمیاری اظهارکرد: سلامت کودکان و نوجوانان که سرمایه های اصلی وآینده سازان کشور هستند، از ارکان اصلی دست اندرکاران رشد و توسعه جامعه به شمار می آید که در این ارتباط سلامت دهان و دندان بخشی مهم از بهداشت عمومی است که درکیفیت زندگی افراد نقشی مهم ایفا می کند.
کارشناس مسئول سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس گناوه گفت: با توجه به هزینه های گزاف خدمات دندانپزشکی، ارایه خدمات پیشگیری برای جلوگیری از ایجاد بیماری‌های دهان و دندان هزینه بسیار کمتری را در پیش خواهد داشت که سنین کودکی بهترین زمان برای کنترل این بیماری و یکی از بهترین مکانهای دسترسی به این گروه سنی، مدارس ابتدایی است.
بیش از 18 هزاردانش آموز در شهرستان 92 هزارنفری گناوه در شمال استان بوشهر به تحصیل مشغول هستند.
انتهای پیام / م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
توزیع.اقلام.بهداشتی     زهره.بهمیاری     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   29 آذر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >