رییس شبکه بهداشت گناوه مطرح کرد؛
توانمندسازی دانش‌آموزان شهرستان گناوه در بخش سلامت

12 بهمن 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از توانمندسازی دانش‌آموزان شهرستان گناوه در بخش سلامت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ دکتر علی زکی زاده در آیین تقدیر از مدارس مروج سلامت شهرستان گناوه اظهار داشت: هدف شبکه بهداشت و درمان و آموزش‌وپرورش شهرستان گناوه یکی است و همه در یک تیم در راستای آموزش و سلامت فکری، روانی و جسمی فرزندان و جامعه، در حال تلاش هستیم.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان با اشاره به این موضوع که عقل سالم در بدن سالم است افزود: تا تنی سالم نباشد مسائل دیگر در حالت ناپایدار خواهند بود، به همین علت مقوله سلامت در بین دانش آموزان که آینده‌سازان کشور هستند مهم و ضروری است.
وی ضمن بیان این موضوع که دولت تدبیر و امید گام‌های اساسی برای سلامت مردم برداشته ادامه داد: باروی کار آمدن دولت تدبیر و امید دغدغه و اساس این دولت این بود تا بتواند هزینه‌های بی‌شماری که چه‌بسا در خیلی از مسیرها در راستای آسیب رساندن به سرمایه‌های آینده مملکت بود را هدایت کند، این هدایت‌ها با برنامه‌های مدونی همراه بود تا سرمایه‌ها نگهداری و تقویت شود و مهم‌تر از همه بحث سلامت و انقلاب بزرگی بود که در این حوزه انجام شد.
وی اضافه کرد: مدیریت هزینه‌ها در حوزه طرح تحول سلامت ابتدا در بخش درمان شروع شد، زیرا در بخش درمان وضعیت مناسبی نبود، به همین دلیل نیاز به یک انقلابی بزرگ برای رسیدگی به مشکلات بی‌شمار بود و این اولین گام در این حوزه بود که مشکلات را تا حد قابل‌توجهی بهبود بخشید، در ادامه نیز می‌بایست تلاش‌ها تداوم داشته و گام‌های زیادی برداشته شود که یکی از نتایج قابل‌توجه این طرح، کاهش پرداختی از جیب مردم بود.
دکتر زکی زاده تصریح کرد: در بخش بعدی طرح تحول در بخش بهداشت بود که توجه همکاران و مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه روی مسئله بهداشت بوده و هست و تلاش‌های زیادی صورت گرفته به‌طوری‌که با شروع طرح تحول بهداشت، در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان به‌صورت هدفمند از اول مهرماه سال جاری مراقبان سلامت حضور دارند و هر دو هزار و ۵۰۰ نفر از جمعیت به‌صورت فعال تحت پوشش و مراقبت یک مراقب سلامت است.
وی با اشاره به اینکه یکی از خدمات مهم در حوزه سلامت، در بخش آموزش‌وپرورش و مدارس مروج سلامت است گفت: مدارس مروج سلامت به‌منزله یک نظام برای ارتقای سلامت است که با مشارکت فعالانه اولیاء، مربیان و دانش آموزان و با رویکرد توانمندسازی دانش آموزان در زمینه مراقبت از خود، فرهنگ خودمراقبتی و آموزش همسانان و هم‌سالان، منجر به افزایش ظرفیت‌ها و توانمندسازی مردم در مورد سالم زندگی کردن و آموزش باکیفیت خواهد شد.
در این مراسم از مدیران مدارس مروج سلامت ستاره‌دار در قالب اهدای لوح از طرف دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تقدیر شد.
در میان مدارس مروج سلامت شهرستان، مدارس دخترانه زهره با مدیریت خانم خدیجه هجری و مدرسه ۲۲ بهمن با مدیریت خانم لیلا عباسی ۴ ستاره دریافت کرده و ضمن اهداء لوح از ایشان تقدیر شد.
در این مراسم دکتر علی زکی زاده رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، عبدالمحمد شعرانی رئیس اداره سلامت و تندرستی و مشاور مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر، اسکندر احمدی رییس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان گناوه، فرح‌ناز محبی رییس گروه سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس استان بوشهر، زهره بهمیاری کارشناس مسئول واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس گناوه و جمعی دیگر از مسئولین شبکه بهداشت و آموزش‌وپرورش شهرستان حضور داشتند.
انتهای پیام/ م.ن 3080


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
تقدیر     توانمندسازی     دکتر.علی.زکی‌زاده     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   12 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >