زمینه توسعه دو بیمارستان تأمین اجتماعی در برازجان و عسلویه فراهم شود

16 بهمن 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به تک تخصصی بودن بیمارستان مهر برازجان از سازمان تأمین اجتماعی انتظار داریم زمینه عمومی شدن آن را فراهم کند.

دکتر علیرضا رئیسی در آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی چند پروژه در بیمارستان سلمان فارسی تأمین اجتماعی بوشهر افزود: استقرار چهار تخت ان.آی.سی.یو در بیمارستان یادشده نیز می‌تواند زمینه خدمات این بیمارستان زنان و زایمان را افزایش دهد.
توسعه و راه‌اندازی زایشگاه بیمارستان عسلویه است
وی بیان کرد: در بیمارستان عسلویه نیز توسعه و راه‌اندازی زایشگاه برای پاسخگویی به نیاز درمانی مردم ضروری است.
دکتر رئیسی یادآور شد: در حوزه بسته زایمان رایگان، پذیرش این خدمات در صورت راه‌اندازی بخش زایشگاه بیمارستان تأمین اجتماعی در شهرستان عسلویه از سوی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انجام خواهد شد.
وی در ارتباط با مطالبات دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از سازمان تأمین اجتماعی نیز گفت: این میزان بدهی 450 میلیارد ریال است که انتظار است علاوه بر موافقت صورت گرفته برای پرداخت 140 میلیارد ریال آن زمینه تسویه مابقی نیز فراهم شود.
دکتر رئیسی افزود: در بخشی از درمانگاه به دلیل پرداخت نشدن مطالبات پزشکان با مشکل جدی مواجه هستیم ازاین‌رو انتظار تسویه بدهی‌ها در مدت‌زمان کوتاه‌تری داریم.
برای جلوگیری از شکست طرح تحول نظام سلامت بیمه‌ها بدهی‌های خود را پرداخت کنند
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت موجب کاهش هزینه‌های مردم و افزایش خدمات به نقاط محروم شده است اظهار داشت: برای جلوگیری از شکست طرح تحول نظام سلامت ،بیمه‌ها بدهی‌های خود را پرداخت کنند.
وی در مورد وضعیت تخت‌های ان.آی.سی. یو استان بوشهر نیز گفت: این تخت‌ها که در ابتدای فعالیت دولت 11 تخت بود هم‌اکنون به 44 تخت و با پراکندگی در سراسر شهرستان‌های استان بوشهر رسیده است.
طرح تحول سلامت از افتخارات سترگ نظام جمهوری اسلامی است
وی بابیان اینکه طرح تحول سلامت از افتخارات سترگ نظام جمهوری اسلامی است گفت: در طول این سه سال میزان تخت‌های بیمارستانی در استان بوشهر از 890 تخت به یکهزارو 417 تخت رسیده است.
وی تأکید کرد: اقدام‌های انجام‌شده در بخش درمان و در قالب طرح تحول سلامت در طی این سه سال نزدیک به 10 برابر خدمات صورت گرفته در سال‌های پیش از آن است.
دکتر رئیسی یادآور شد: از ابتدای فعالیت‌های دولت یازدهم شمار تخت‌های ویژه بیمارستانی از 89 تخت به 198 تخت افزایش‌یافته است.
مدت‌زمان نوبت‌دهی ام.آر.آی در استان بوشهر به 48 ساعت کاهش یافت
مدیرکل تأمین اجتماعی استان بوشهر نیز گفت: با افتتاح دستگاه ام.آر.آی بیمارستان سلمان فارسی نوبت‌دهی از دو ماه به 48 ساعت کاهش و هزینه آن برای افراد زیرپوشش بیمه تأمین اجتماعی رایگان شد.
یونس خسروانی افزود: شمار تخت‌های ان.آی.سی. یو بیمارستان سلمان فارسی از 4 تخت به 10 تخت رسیده است.
مدیرکل تأمین اجتماعی استان بوشهر گفت: خرید سی‌تی‌اسکن 16 اسلایس جدید، ارتقا دستگاه‌های تصویربرداری به دیجیتال، آغاز عملیات اجرایی بخش دیالیز از دیگر پروژه‌های بیمارستان سلمان فارسی بوشهر است که همزمان با حضور مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی انجام‌شده است.
وی یادآور شد: پلی کلینیک برازجان نیز در زمینی به مساحت دوهزارو 500 مترمربع و با 80 میلیارد ریال اعتبار اجرا می‌شود که در مرحله تجهیز این اعتبار به‌مراتب از این مبلغ فراتر می‌رود.
خسروانی یادآور شد: پیش‌ازاین یک بیمارستان 32 تخته نیز در عسلویه با بیش از 200 میلیارد ریال اعتبار از سوی سازمان تأمین اجتماعی احداث‌شده و این در حالی است که سازمان تأمین اجتماعی خریدار درمان بوده و تولیدکننده درمان نیست.
مدیرکل تأمین اجتماعی استان بوشهر گفت: بخش مادر و کودک و یک دستگاه پیشرفته لاپاراسکوپی نیز در جریان سفر یک‌روزه مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در بیمارستان عسلویه افتتاح می‌شود.
انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
افتتاح     دکتر.رئیسی     بیمارستان.تأمین.اجتماعی        

تاریخ بروز رسانی:   16 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >