رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
در بحث سلامتی مردم کوتاه نمی‌آییم/ لزوم توجه صنایع استان بوشهر به پیوست سلامت و مسئولیت‌های اجتماعی

25 بهمن 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر لزوم توجه صنایع استان بوشهر به پیوست سلامت و مسئولیت‌های اجتماعی گفت: در مقابل تهدیدات سلامت مردم کوتاه نمی‌آییم.

دکتر علیرضا رئیسی در نشست بسیج جامعه پزشکی و بسیج اداری جابر ابن حیان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: یکی از تفاوت‌های استان بوشهر ازلحاظ دانشگاهی نسبت به استان‌های دیگر در حوزه بسیج است؛ فارغ از اینکه هرکدام از دوستان در چه جایگاهی هستند همه یکدل و همراه هستند.
وی اضافه کرد: کارکنان، دانشجویان، پزشکان و به‌طورکلی خانواده دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تمامی مراسمات و برنامه‌ها به‌صورت یکدل و یکرنگ در کنار هم هستند و این‌یک نقطه قوت برای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به‌حساب می‌آید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: با شروع طرح تحول نظام سلامت در استان بوشهر می‌توان گفت عدالت در دسترسی به امکانات درمانی در استان بوشهر تحقق پیداکرده است.
افتتاح بیمارستان‌های جدید در استان
وی بیان کرد: تا دو سه ماه آینده با افتتاح بیمارستان دیر و تکمیل فاز دوم بیمارستان امام حسین علیه‌السلام اهرم می‌توان گفت همه شهرستان‌های استان بوشهر دارای یک بیمارستان هستند و این به معنی عدالت در دسترسی است.
دکتر رئیسی ادامه داد: وجود بیمارستان در شهرستان‌ها، حضور متخصصین، حضور کادر درمان در نزدیک محل زندگی مردم و ارائه خدمات به آنان وظیفه همه ما است؛ در نظام جمهوری اسلامی ایران فارغ از بحث‌های جناحی و سیاسی باید برای حفظ نظام تلاش کنیم.
وی بابیان اینکه بسیج جناحی نیست، تصریح کرد: بسیجی یعنی توده عظیمی از مردم؛ همه می‌توانند بسیجی باشند و همه می‌توانند عضو بسیج باشند، پزشکان و پرستاران ما شاید به‌ظاهر عضو هیچ گروهی نیستند ولی زمانی که بحث کمک‌رسانی و بسیج جامعه پزشکی می‌شود با حضور خود به مردم خدمت ارائه می‌دهند.
صنایع باید سلامتی مردم را تضمین کنند
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: من به‌عنوان مسئول سلامت مردم استان بوشهر خواسته‌ای که از همه دارم که صنایعی که در استان بوشهر وجود دارند، مسئولیت اجتماعی مسئولیت اجتماعی‌شان را انجام دهند.
وی با تأکید بر اینکه صنایع باید آن میزان از سلامتی مردم که قبل از استقرار صنعتی در این استان این بوده را تضمین کنند، گفت: ما می‌خواهیم تضمین شود حضور صنایع مختلفی که در استان است با پیوست سلامت و تضمین در اجرای مسئولیت‌های اجتماعی همراه باشد.
دکتر رئیسی اظهار داشت: خیلی شفاف می‌گوییم که ما می‌خواهیم آن میزان از سلامتی مردم که قبل از استقرار صنعتی در استان بوده تضمین شود و خواهان سلامتی بیشتر نیستیم.
پیوست سلامت الزامی است
وی اضافه کرد: برای مصوبه پیوست سلامت صنایع و اجرای مسئولیت‌های اجتماعی صنایع یک بسیج همگانی در استان لازم است؛ همان‌طور که در برنامه ۵ و ۶ توسعه نیز آمده هیچ صنعتی بدون پیوست سلامت حق ندارد مستقر شود ولی متأسفانه این‌چنینی نیست.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: باید این موضوع را جدی بگیریم، این موضوع مهم‌تر از مسائل دیگر است، در مورد پیوست سلامت و مسئولیت‌های اجتماعی صنایع نگرانی زیادی دارم|، در مورد مسئولیت‌های اجتماعی اتاق فکر تشکیل شود باید موضوع سلامت صنایع جدی گرفته شود و همگی به فکر باشیم.
وی خاطرنشان کرد: من به‌عنوان شهروند بوشهری اعلام می‌کنم با تمام وجود و باکمال افتخار از هر منفعت ملی در استان حفاظت خواهم کرد؛ ما بوشهری‌ها مرزداران خوبی هستیم.
مخالف و مقابل صنعت نیستیم
دکتر رئیسی تصریح کرد: ما از انرژی اتمی، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و دریا باجان و دل محافظت می‌کنیم؛ این کار را کرده‌ایم و این موضوع را ثابت کرده‌ایم ولی در بحث سلامتی مردم کوتاه نمی‌آیم.
وی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم این دو مقوله را اشتباه گرفته نشود؛ اگر می‌گوییم باید پیوست سلامت باشد و اگر می‌گویم صنعت باید مسئولیت‌های اجتماعی خود را انجام بدهد به معنی این نیست که با صنعت مخالف هستیم و اینکه تصور شود ما مخالف این صنایع هستیم یک نگاه بسیار ساده‌انگارانه و ساده‌لوحانه است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: نیاز تجدیدنظر و برنامه‌ریزی دقیق‌تری در بحث مسئولیت‌های اجتماعی و پیوست سلامت صنایع مستقر در استان صورت گیرد.
 
انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     بسیج.جامعه.پزشکی     دکتر.رئیسی        

تاریخ بروز رسانی:   25 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >