در قالب بسیج سلامت نوروزی؛
۱۷ مرکز متخلف عرضه مواد غذایی در بوشهر پلمب شد

21 فروردين 1396
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با اشاره به تشدید نظارت‌ها با اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی، گفت: بازرسان بهداشتی ۱۷ مرکز متخلف مواد غذایی در بوشهر را پلمپ کردند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: برنامه سلامت نوروزی بازرسان بهداشت محیط باهدف تأمین سلامت مصرف‌کنندگان و ارتقای شاخص‌های بهداشتی در بوشهر اجرا شد.
وی اضافه کرد: در راستای نظارت و ارتقای سلامت شهروندان و مسافرین نوروزی، ایمنی آب و مواد غذایی و کنترل بیماری‌های منتقله از آب و غذا در بخش تولید و عرضه، سلامت غذا، دفع صحیح پسماند و پساب، پایش کمپ‌ها و اسکان مسافرین، برنامه بسیج سلامت نوروزی در قالب بازرسی‌های مستمر در ساعات اداری و غیر اداری در روزهای تعطیل تشدید شد.
معرفی متصدیان متخلف به مراجع قضایی
مهندس فخرایی افزود: این فعالیت‌ها طی ۴۵ روز توسط ۳ هزار و ۶۹۷ بازرسی از مراکز عرضه مواد غذایی و صنوف حساس انجام شد و همچنین هزار و ۳۲۳ مورد بازدید از اماکن عمومی به‌صورت روزانه انجام شد.
وی اضافه کرد: بازرسان بهداشت محیط ۸۸ بار در شهرستان از سامانه آب‌رسانی بازدید و مقدار هزار و ۸۲۶ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته و فاسد را با اجرای طرح ضربت جمع‌آوری و معدوم کردند که تعداد ۱۷ مورد مرکز و اماکن متخلف پلمپ شده است.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار داشت: در این راستا به لحاظ کنترل و پایش آب آشامیدنی، تعداد ۳ هزار و ۲۶۲ مورد کلر سنجی انجام که متصدیان متخلف به مراجع قضایی ۵۳۹ مورد بوده است.
جلوگیری از عرضه قلیان
این مقام مسئول تأکید کرد: بازرسان بهداشت محیط به لحاظ کنترل اماکن و جلوگیری از عرضه مواد دخانی (قلیان میوه‌ای) تعداد ۱۰۲ مورد بازرسی انجام داده‌اند و تعداد ۴ مورد سفره‌خانه متخلف که اقدام به عرضه قلیان کرده بودند تعطیل‌شده است.
وی خاطرنشان کرد: به‌منظور حفظ سلامت شهروندان و حساسیت موضوع، همه هتل‌ها، کمپ‌ها، ستادهای اسکان، پارک‌ها، مساجد و مدارس بازرسی و مطابق چک‌لیست آیتم‌های بهداشتی پایش شده‌اند.
انتهای پیام/ ا.س- 3000

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 


کلمات کلیدی:
نوروز96     بازرسی     پلمپ     بسج.سلامت     مرکز.بهداشت     شهرستان.بوشهر    
مهندس.فخرایی        

تاریخ بروز رسانی:   21 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >