اساتید مامایی استان بوشهر تجلیل شدند/ گزارش تصویری

20 ارديبهشت 1396
در آیینی با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، اساتید مامایی استان بوشهر تجلیل شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نشست با رئیس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و ماماها اظهار داشت: دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یکی از بهترین دانشکده‌های این دانشگاه در تربیت نیروی انسانی است و هدف از برگزاری این جلسه تقدیر و تشکر خدمت شما بزرگواران بوده است.
دکتر علیرضا رئیسی افزود: در دانشگاه باید نگاه ویژه به حوزه آموزش داشته باشیم و راه‌حل توسعه یک دانشگاه توجه و توسعه به حوزه آموزش است یا به‌عبارت‌دیگر توسعه در دانشگاه همراه با توانمندسازی نیروی انسانی صورت گیرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: سرمایه انسانی از مهم‌ترین منابع یک سازمان محسوب می‌شود که همواره نیازمند نگهداری و ارتقای این سرمایه در همه ابعاد هستیم.
وی بابیان اینکه برای توسعه پایدار در دانشگاه باید نگاهی سیستماتیک به هر حوزه داشته باشیم، خاطرنشان کرد: دانشکده پرستاری و مامایی و دانشکده پزشکی نقش بسیار کلیدی در توسعه دانشگاه در حوزه درمان را دارند.
دکتر رئیسی بابیان اینکه در حوزه سلامت اخلاق حرفه‌ای گسترش یابد، تصریح کرد: باید همه افراد در حوزه سلامت گسترش‌دهنده و ترویج‌دهنده اخلاق حرفه‌ای در محیط کار و جامعه باشند.
وی بابیان اینکه حیطه کار مامایی بسیار مهم بوده و ماما ضامن سلامت خانواده است، افزود: فعالیت‌ها در این بخش با نجات جان مادر و کودک همراه است.
رییس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گزارشی از عملکرد دانشکده پرستاری و مامایی در سال ۹۵ ارائه کرد و اظهار داشت: ماماها نقش ویژه و بااهمیت در رواج زایمان طبیعی، بدون درد و ایمن دارند.
دکتر شهناز پولادی اضافه کرد: مامایی به‌عنوان یک حرفه مسئولیت‌پذیر و جوابگو معرفی‌شده است که علاوه بر مراقبت و مشاوره حین بارداری، زایمان و پس از زایمان نقش بسیار مهمی در پیشگیری از بیماری‌های زنان و انتقال دانش سلامت در حیطه‌های خودمراقبتی ایفا می‌کند.
رییس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: ماماها دو وظیفه خطیر و حساس مراقبت از مادر و نوزاد و درواقع دو شخص همزمان را بر عهده‌دارند و این امر مهم تنها به دست ماماهای فعال و دلسوز انجام می‌شود.
در این مراسم که در سالن دانشکده پرستاری و مامایی و با حضور رییس و قائم‌مقام دانشگاه، معاون آموزشی، معاون دانشجویی و فرهنگی و اساتید مامایی تشکیل شد، از اساتید مامایی دانشگاه با اهدا لوحی تجلیل شد.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
دانشکده     پرستاری.مامایی     تجلیل     رییس.دانشگاه     دکتر.رئیسی        

تاریخ بروز رسانی:   20 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >