مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس به‌عنوان الگوی فرهنگی سایر بیمارستان‌ها معرفی می‌شود

3 تير 1396
مسئول دبیرخانه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برنامه‌های فرهنگی بسیار خوبی در این مرکز به اجرا گذاشته‌شده است که همین امر باعث شده این مرکز به‌عنوان الگوی فرهنگی سایر بیمارستان‌های استان معرفی شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی احمدی در شورای فرهنگی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر، اضافه کرد: این مرکز در طرح سلامت معنوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی خوش درخشید و مجموعه این اتفاقات خوب در قسمت‌های مختلف مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر باعث شده است که دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر به‌عنوان دانشگاه نمونه انتخاب شود.
وی افزود: ازجمله نکات برجسته در برنامه‌های فرهنگی بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر به‌روز بودن آن‌ها با پیشرفت‌های تکنولوژی و فرهنگی جامعه است که برنامه‌ها در قالب‌های نو و همزمان با عصر ارایه می‌شوند و این امر موجب بهتر دیده شدن آن‌ها می‌گردد و با ادبیات نرم اقدام به فرهنگ‌سازی کنیم.
دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مورد پوشش دانشجویان، اساتید و پرسنل بیمارستان شهدای خلیج، گفت: پوشش از دو منظر شرع و عرف و اخلاق حرفه‌ای حایز اهمیت است و برای داشتن وضعیت مطلوب باید فرهنگ‌سازی و راهکارهای قانونی و حرفه‌ای را مدنظر داشت.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی احمدی خاطرنشان کرد: برنامه‌های درخشان فرهنگی انجام‌شده در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر حاصل تعامل و هماهنگی بین سیستم مدیریتی و فرهنگی این مرکز است و جا دارد از تمام دوستان تقدیر و تشکر به عمل آید.
رییس بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر نیز در شورای فرهنگی بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر، گفت: حضور روحانیت در بین گروه هدف و در بطن جامعه اهمیت خاصی دارد زیرا انسان‌ها فطرتاً در هنگام گرفتاری به دنبال همدمی می‌گردند که با اجرای خوب برنامه سلامت معنوی در این مرکز همواره روحانیت در کنار بیماران و همراهان هستند و با ایجاد فضای معنوی به آن‌ها روحیه می‌دهند.
دکتر علیرضا حاجیونی اضافه کرد: برای انجام برنامه‌های فرهنگی برنامه‌ها را از پیش طراحی می‌کنیم و بودجه موردنیاز آن‌ها را در جلسات ماهانه تصویب و تأمین می‌کنیم و همواره از این طرح‌ها پشتیبانی مادی و معنوی خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر در بخش درمان استان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و تغییرات مثبت و منفی به‌سرعت به چشم می‌آید که در همین راستا تمام تلاشمان را به کار بسته‌ایم تا بتوانیم الگوی مناسبی برای سایر بیمارستان‌ها باشیم.
این مقام مسئول تصریح کرد: در مهرماه سال جاری با همکاری معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر کارگاه اخلاق حرفه‌ای را با حضور اساتید برجسته کشوری برگزار می‌کنیم زیرا احساس می‌کنیم کمرنگ شدن احساس متقابل کادر درمانی و بیماران چالش‌هایی را به وجود خواهد آورد.
در حاشیه این نشست کمیته انطباق امور اداری و ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر نیز با حضور مسئولین بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.
در پایان این نشست، مسئول دبیرخانه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی به‌پاس قدردانی از همکاری‌های رییس بیمارستان با اهدا لوح از وی تقدیر کرد.
انتهای پیام/م.ا‌ 4070
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شورای.فرهنگی     حجت‌الاسلام‌والمسلمین.مجتبی.احمدی     ستاد.اقامه.نماز     بیمارستان.خلیج.فارس    

تاریخ بروز رسانی:   3 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >