سرپرست شبکه بهداشت تنگستان:
نظامنامه مدیریت همه‌جانبه سلامت در تنگستان اجرایی می‌شود

13 تير 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: نظامنامه مدیریت همه‌جانبه سلامت در تنگستان اجرایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، مهندس ایرج زنده بودی در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی تنگستان اظهار داشت: نظام‌نامه مدیریت همه‌جانبه سلامت به‌منظور تأمین، حفظ و ارتقای جنبه‌های مختلف سلامتی اعم از سلامتی جسمی، روانی، اجتماعی، محیطی و ... در شهرستان تنگستان اجرایی می‌شود.
وی افزود: هفت کمیته در شهرستان برای تصویب و اجرای نظامنامه سلامت شهرستان تشکیل می‌شود و این کمیته‌ها شامل خانه مشارکت‌های مردمی، شورای پیام گذار سلامت، اندیشگاه سلامت، کمیته اطلاع‌رسانی، کمیته پیوست سلامت و کمیته دیدبان سلامت شهرستان است.
مهندس زنده بودی تأکید کرد: خانه‌های مشارکت مردمی باهدف تسهیل دستیابی به اهداف برنامه جامع سلامت شهرستان، توانمندسازی مردم در ارتقای سلامت خود و محیط، استقرار نظامی برای دسترسی آسان به گروه‌های مردمی به‌ویژه گروه‌های آسیب‌پذیر و مشارکت آنان در تدوین، اجرا و پایش و ارزشیابی طرح‌های ارتقای سلامت تشکیل می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: خانه‌های مشارکت همچنین در ارائه پیشنهاد‌های خلاق و نوآورانه برای ارتقای سلامت مردم، تصویب برنامه‌های مشارکت مردمی و توانمندسازی محلی مردم، ارائه تجربیات موفق در مشارکت مردم توسط نمایندگان شبکه از طریق همایش‌های فصلی و پایش برنامه‌های سلامت در شهرستان است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان ایجاد شورای پیام‌رسان سلامت با عضویت معاونان ادارات و دستگاه‌های شهرستان را گامی دیگر در راستای عملیاتی شدن نظام‌نامه سلامت دانست.
وی بیان کرد: کمیته پیام‌رسان سلامت با عضویت روابط عمومی ادارات و نماینده رسانه‌ها برای اطلاع‌رسانی منظم و به‌موقع برنامه‌ها و اقدامات تشکیل می‌شود و کمیته دیدبان سلامت نیز نظارت بر روند اجرا و تحقق اهداف را بر عهده دارد.
مهندس زنده بودی گفت: دبیرخانه خانه مشارکت مردم در سلامت در شبکه بهداشت و درمان شهرستان مستقر است و منابع مالی آن از طریق منابع خیریه و محل مشارکت‌های مردمی تأمین می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: خانه مشارکت سلامت با حضور نمایندگان اصناف و گروه‌های مختلف مردمی تشکیل می‌شود و زمینه‌ساز فراگیر کردن حضور مردم در عرصه تصمیم‌گیری و تصمیم سازی سلامت شهرستان است تا همه مردم بتوانند نظرات خود را در زمینه سلامت مطرح کنند.
انتهای پیام/ کدخبر- کد

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     شورای.سلامت     نظامنامه     مهندس.ایرج.زنده‌بودی     شبکه.بهداشت‌درمان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   13 تير 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >