پایش آب شرب شهری باعث جلوگیری از بروز بیماری‌های منتقله از آب و طغیان‌ها می‌شود

7 شهريور 1396
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: پایش آب شرب شهری باعث جلوگیری از بروز بیماری‌های منتقله از آب و طغیان‌ها می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی افزود: امروزه آب در زندگی بشر از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و با رشد روزافزون جمعیت و پیشرفت تکنولوژی، مصارف آب در حوزه کشاورزی، صنعت و آشامیدنی گسترش‌یافته است.
وی تصریح کرد: شناسایی نقاط بحرانی در آلودگی احتمالی شبکه توزیع، گسترش طغیان‌های منابع آبی و پایش سالم‌سازی درون شبکه از مهم‌ترین فعالیت‌های نظارتی کارشناسان بهداشت محیط می‌باشد.
مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: پایش میکروبی آب، پایش گندزدایی مستمر مخازن، کنترل نقاط بحرانی درون‌شهری، نظارت بر تفکیک آب شرب و غیرقابل‌شرب در پارک‌ها و مکان‌های تفریحی از برنامه‌های پیش رو در زمینه جلوگیری از بیماری‌ها منتقله از آب و طغیان‌ها می‌باشد.
این مقام مسئول تأکید کرد: در راستای ارتقای شاخص‌های بهداشت آب، نشست هم‌اندیشی کارشناسان آب و فاضلاب شهری و روستایی همراه با کارشناسان بهداشت محیط تشکیل و در زمینه آلودگی میکروبی منابع آبی، پایش روند گندزدایی شبکه درون‌شهری، کنترل بیماری‌های منتقله از آب و نظارت بر مخازن توزیعی آب در شهرستان بحث و تبادل‌نظر شد.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزود: هماهنگی برون بخشی، تعامل کارشناسان بهداشت محیط و کارشناسان کنترل کیفی آبفار و آبفا به لحاظ تسهیل در روند نظارت بر سالم‌سازی آب مصرفی از دستاوردهای این نشست بوده است.
نشست هم‌اندیشی آبداران و کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت، در راستای سالم‌سازی آب شرب مصرفی شهروندان و بهبود کیفیت آب توزیعی در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
پایش     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   7 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >