اصلاح فرايند پرداخت هزينه مراجعين در بيمارستان كنگان

21 شهريور 1396
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: در زمان ترخیص بیمار که هنوز بیمه آن مورد تأیید قرار نگرفته است، هزینه درمان به‌صورت علی‌الحساب به بیمارستان پرداخت می‌شود که پس از اعمال بیمه و کسر هزینه درمان، باید مبلغی به بیمار برگردانده شود.

دکتر حسن حیدری خاطرنشان کرد: قبل از این، دستگاه‌های کارت‌خوان به‌حساب های بانکی غیرقابل‌برداشت متصل بودند که بیمارستان را هنگام برگرداندن مبلغ به بیمار، دچار مشکل می¬کرد.
وی اذعان داشت: این مشکل به‌خصوص در هنگام ترخیص بیمار یا بستری بیماری که دچار حوادث ترافیکی شده بود بیشتر خود را نشان می‌داد؛ زیرا ممکن بود بیمه آن مورد تأیید قرار نگرفته باشد و بیمارستان مستلزم دریافت هزینه کامل درمان، از بیمار و پس از اِعمال بیمه نیز مستلزم برگرداندن مبلغ به بیمار می‌شد.
 رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: با درخواست‌های مکرر بیمارستان و همکاری شرکت تحلیل گران فارس، خوشبختانه این مشکل حل شد. با اجرای سیستم برنامه آسان پرداخت، مبلغ دریافتی از بیمار به‌حساب قابل‌برداشت انتقال می‌یابد که به‌واسطه این سیستمِ راه‌اندازی شده دیگر با محدودیت استفاده از دستگاه کارت‌خوان مواجه نخواهیم بود.
 دکتر حیدری یادآور شد: در سه ماه گذشته، تعداد دستگاه‌های کارت‌خوان از یک عدد به شش عدد رسیده است؛ که ملموس‌ترین مزیت آن جلوگیری از اشتباهات پرداختی است.
وی افزود: هم‌اکنون بیمارستان کنگان دارای شش دستگاه کارت‌خوان (یک عدد در درمانگاه تخصصی کوثر، یک عدد در اورژانس بیمارستان و چهار عدد نیز در صندوق بخش داخلی بیمارستان) تعبیه‌شده است.
علاوه بر این، بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان برای رفاه حال مردم، دو دستگاه خودپرداز را با همکاری بانک‌های عامل، تعبیه کرده است.
انتهای پیام/ م.ص 4020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
فرایند     دکتر.حسن.حیدری     بیمارستان.امام.خمینی     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   21 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >