برپایی ایستگاه سلامت در تنگک بوشهر

25 شهريور 1396
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: با تلاش پایگاه سلامت تنگک، ایستگاه سلامت در 2 منطقه زیرپوشش این مرکز به مدت ده روز برپا شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی افزود: این ایستگاه با مشارکت مراقبان سلامت و بسیج محله‌های تنگک ایجاد و خدماتی چون سنجش فشارخون، وزن، قد،BMI، توزیع قرص ویتامین D و جذب سفیر سلامت برای 230 نفر ارایه شد.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه شاخص‌های سلامت و اولویت‌های بهداشتی از بیماری‌های واگیر به سمت بیماری‌های غیر واگیر تغییر کرده، شناسایی و پیگیری بیماری‌های غیر واگیر ازجمله بیماری قلبی و عروقی، دیابت، سرطان و بیماری‌های تنفسی در نظام سلامت بااهمیت است.
مهندس فخرایی عنوان داشت: بر اساس اصول PHC و لزوم انجام مراقبت‌های کلیه افراد تحت پوشش در همه گروه‌های سنی در برنامه جدید طرح تحول نظام سلامت و ازآنجایی‌که تعدادی از افراد در گروه سنی 59-30 سال قرار دارند و اغلب این افراد شاغل و فعال جامعه هستند و همچنین تعدادی از افراد در گروه سنی 60 سال به بالا قرار دارند و توانایی مراجعه به این پایگاه و مراکز را ندارند، دو ایستگاه مجزا در دو منطقه تحت پوشش تنگک به مدت ده روز برپا شد.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار داشت: تشویق میان‌سالان و سالمندان برای مراجعه به مراکز زیرپوشش برای انجام خدمات بهداشتی خود و اعضای خانواده و دریافت آموزش‌های لازم ازجمله هدف‌های تشکیل ایستگاه و پایگاه سلامت است.

انتهای پیام/ ز.ر- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
ایستگاه.سلامت     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   25 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >