قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
شهدا، رزمندگان و ایثارگران مسیر امام حسین (ع) را در پیش گرفتند/ گزارش تصویری

6 مهر 1396
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: شهدا، رزمندگان و ایثارگران ما در هشت سال دفاع مقدس همان مسیری را رفتند که مسیر کربلا و مولای خود اباعبدالله الحسین"ع" بود.

دکتر حیدر عزیز نژاد صبح امروز در مراسم زیارت عاشورا در مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) دانشگاه با اشاره به اینکه امسال دهه اول محرم با هفته دفاع مقدس تقارن یافته است افزود: امام حسین"ع" همان کاری را کرد که یک انسان در بالا‌ترین سطح خلقت می‌تواند انجام دهد که همانا خدایی شدن بود؛ اما ایشان علاوه بر آن، جان و عزیزانش را تسلیم خداوند کرده و باوجودآنکه می‌دانست بعدازآن واقعه چه بر سر عزیزانش خواهد آمد تمام سختی‌ها را به دلیل عبودیت خود به جان خرید.
وی تصریح کرد: در روایات آمده است کسی که برای امام حسین"ع" و در مجلس ایشان اشک بریزد آتش جهنم بر او حرام می‌شود و این بدان معنی است که باید راه حسینی شدن تداوم داشته و سیره ایشان را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.
دکتر عزیز نژاد با بیان اینکه تا دنیا پابرجاست عشق حسینی و حرارت و گرمای محبت امام حسین"ع" در دل‌های مؤمنین خواهد بود گفت: از خداوند متعال می‌خواهیم ما را در مسیر بندگی قرار دهد و این همان مسیری است که سردمدار آن، مصباح الهدی و سفینه نجات است.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه خداوند به لطف خودش ما را در مسیر اسلام و شیعه بودن قرار داده تصریح کرد: کسی که برای امام حسین"ع" اشک می‌ریزد و عزاداری می‌کند باید وقتی از مجلس ایشان خارج می‌شود بازهم حسینی بوده و حسینی عمل کند.
وی بیان داشت: یکی از انسان‌هایی که با سرلوحه قرار دادن زندگی امام حسین"ع" توانست کاری حسینی کند شهید مدافع حرم محسن حججی بود که با در پیش گرفتن راه امام حسین"ع" دست‌به‌کاری حسینی زده و باعث افتخار همه ایرانیان و مسلمانان جهان شد و خداوند عزتی بی‌حساب به او عطا فرمود.
این مراسم به همت کانون بسیج جامعه پزشکی جابر بن حیان دانشگاه و هیأت امنای مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد.

انتهای پیام/ م.ف 1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
زیارت.عاشورا     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     بسیج.جامعه.پزشکی     جابربن‌حیان    

تاریخ بروز رسانی:   6 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >