جشنواره غذاهای بومی محلی در کنگان برگزار شد

26 مهر 1396
جشنواره غذاهای بومی محلی به مناسبت روز جهانی غذا و هفته ملی سلامت زنان در شهر بنک کنگان برگزار شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در حاشیه این جشنواره گفت: جشنواره غذاهای بومی و محلی فرصت مناسبی برای آشنایی خانواده‌ها با غذای سالم و برچیده شدن غذاهای فست فودی است.
 مهندس محمد بازیاری بابیان اینکه این جشنواره‌ها سبب احیا سنت‌ها و انتقال آنها به نسل‌های آینده می‌شود تصریح کرد: این جشنواره‌ها سبب ترویج فرهنگ استفاده از غذای سالم و جلوگیری از شیوع انواع بیماری‌ها مانند سرطان‌ در بین افراد جامعه می‌شود.
وی اضافه کرد: هدف از برگزاری این‌چنین جشنواره‌هایی معرفی غذاهای سالم، شناساندن فرهنگ اقوام ایرانی به همدیگر، زنده نگه‌داشتن، تبادل و تداوم فرهنگ سنتی و غذاهای بومی محلی است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان افزود: با توجه به استقبال بیشتر مردم از غذاهای بیرون بر و فست فود‌ها کمتر کسی به دنبال غذاهای محلی و سنتی است و این نوع جشنواره‌ها برای الگوسازی نسل جوانان، مادران آینده، پرهیز از مصرف غذاهای بسته‌بندی و فست فود، تشویق به استفاده از محصولات کشاورزی ارگانیک در سفره و طبخ غذا مفید است.
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان نیز گفت: شیرینی‌ها، غذاهای دریایی (میگو و ماهی) حلیم، ماهی شکم پر، پلیل (حلیم ماهی)، قلیه ماهی و میگو، رنگینک، لگیمات، حلوای انگشت‌پیچ ازجمله غذاهای طبخ شده و عرضه‌شده در این جشنواره بومی- محلی بوده است.
ناهید کنگانی افزود: این غذاها دست‌پختی از بانوان شهر بنک و به مناسبت روز ملی سلامت زنان تهیه و عرضه‌شده که با استقبال بی‌نظیر و پرشور زنان، مردان و علاقه‌مندان به غذاهای بومی- محلی همراه بود.
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در خصوص معیارهای غذای سالم، اهمیت تنوع مواد غذایی مطالبی ارایه کرد.
گفتنی است جشنواره غذاهای بومی محلی با حضور رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، رییس شورای شهر کنگان، ریس شورای شهر بنک، اعضای شهرداری بنک و کلیه پرسنل مرکز خدمات جامع سلامت بنک برگزار شد.
در پایان به 10 نفر از شرکت‌کنندگان هدایایی اهدا شد.

انتهای پیام/ م.س 3070

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
جشنواره.غذا     روزجهانی.غذا     مهندس.محمد.بازیاری     ناهید.کنگانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   26 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >