300 بیمار دیابتی از خدمات رایگان بیمارستان کنگان استفاده می‌کنند

24 آبان 1396
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: تعداد 300 نفر دیابتی از شهرستان‌های کنگان، دیر، جم، عسلویه و شرکت‌های منطقه در بیمارستان کنگان خدمات دریافت می‌کنند.

دکتر حسن حیدری ضمن گرامی داشت هفته جهانی دیابت گفت: دیابت یکى از شایع‌ترین بیمارى‌هاى مزمنى است که بشر را گرفتار کرده است و با توجه به تغییر سبک زندگى، کم‌تحرک بودن افراد، و تغییر الگوهاى رژیم غذایى، پیش‌بینی افزایش تعداد افراد دیابتی در کل جهان می‌شود.
لزوم افزایش آگاهی مردم در مورد دیابت
وی عنوان کرد: هدف از نام‌گذاری چنین روزی، افزایش آگاهی عمومی در ارتباط با علل، عوارض، پیشگیری و درمان این پدیده روزافزون است.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان اظهار داشت: دیابت یک بیماری مزمن و ناتوان‌کننده با هزینه‌های هنگفت است که خانواده‌ها، دولت‌ها و کل جهان با آن مواجه هستند، بنابراین باید تعهدات خود را نسبت به آگاه‌سازی مردم در وهله اول و کمک به کم کردن مشکلات دیابتی‌ها در وهله دوم، بالا ببریم.
 دکتر حیدری گفت: شنبه هر هفته، حدود 20 الی 30 نفر از افراد دیابتی در بیمارستان کنگان ویزیت می‌شوند و خدمات لازم را دریافت می‌کنند.
وی بابیان اینکه با توجه به نوع دیابت فرد علاوه بر دریافت دارو، برگه راهنمای تزریق و رژیم نیز دریافت می‌کند افزود: در برگه‌های رژیم، ممنوعیت و محدودیت‌های غذایی ذکرشده و همچنین میزان مصرف مواد غذایی برای آن‌ها مشخص‌شده است.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان ادامه داد: این افراد، یک روز در هفته ویزیت می‌شوند و اقلام و داروهایی مانند گلوکومتر ، کیت و انسولین را از داروخانه بیمارستان دریافت می‌کنند.
دکتر حیدری گفت: تمام خدمات ارائه‌شده در بیمارستان کنگان که در بالا به آن اشاره شد برای شهروندان این شهرستان به صورت رایگان ارایه می‌شود.

انتهای پیام/ م.ص 4020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
خدامت.رایگان     هفته.دیابت     دکتر.حسن.حیدری     بیمارستان.امام.خمینی     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   24 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >