رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان:
طرح شهید رهنمون در راستای طرح کلی اعتلای بسیج در بوشهر اجرا می‌شود/ گزارش تصویری

29 آبان 1396
رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان گفت: طرح شهید رهنمون در راستای طرح کلی اعتلای بسیج در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اجرا می‌شود.

دکتر مرادعلی فولادوند افزود: در اين طرح تعدادي تيم آموزشي، بهداشتي و درماني حضور دارندکه هر تيم در منطقه جغرافيایي مشخصي با حداقل ٥ هزار نفر جمعيت مستقرشده و به‌صورت دوره‌اي به اين مناطق سفرکرده ومسایل و مشكلات بهداشتي، درماني، آموزشي و تغذيه‌اي مردم را بررسي می‌کنند.
وی گفت: هر تیم تشکیل‌شده از یک پزشک، يك پرستار، يك مراقب سلامت از رشته‌های بهداشتي و يك کارشناس تغذیه و همچنين يك نفر مرتبط با سلامت روان که به‌صورت مستمر منطقه را تحت پوشش قرار داده و خدمات مختلف آموزشي، بهداشتي و پيشگيري و درماني را ارائه می‌دهند.
وی بیان داشت: این تیم‌ها به‌صورت مستقيم و يا با پيگيري از طريق ساير دستگاه‌ها و همچنين ساير سازمان‌های اقشاري بسيج به رفع مشكلات مردم می‌پردازند.
وي اظهار داشت: يكي از خصوصيات اين طرح استمرار آن در يك دامنه زماني طولاني است و خصوصيت دوم آن، تعیین منطقه جغرافیایی مشخص براي استقرار و ارایه خدمت تيم‌هاي برگزيده است.
دكتر فولادوند یادآور شد: در این طرح، تهيه اطلاعات دموگرافیك از جمعيت ساكن در منطقه‌اي كه تيم‌ها در آن مستقر می‌شوند و بررسي و شناسایي مشکلات و معضلات منطقه از طريق مراكز جامع سلامت، شبکه‌های بهداشت شهرستان‌ها و خانه‌های بهداشت بسيار حائز اهميت است.
وی مهم‌ترین هدف اين طرح را ارتباط تنگاتنگ اعضای تیم‌ها با مردم منطقه دانست و تأكيد كرد: اعضای هر تيم بايد به‌عنوان يك بسيجي فعال، دلسوز و مردم‌دوست و با برقراري ارتباط عاطفي با مردم به حل مشكلات آنان بپردازند.
دکتر فولادوند گفت: در همین راستا جلسه آموزشی و هماهنگی در اجرای طرح اعتلای بسیج با حضور تیم‌های منتخب در تاریخ 23 آبان در سالن ابن‌سینای حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

انتهای پیام/ س. ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بسیج.جامعه.پزشکی     شهید.رهنمون     دکتر.مرادعلی.فولادوند        

تاریخ بروز رسانی:   29 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >