برپایی ایستگاه سلامت به مناسبت هفته اطلاع‌رسانی ایدز در مصلی نماز جمعه شهر برازجان

12 آذر 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ایستگاه سلامت به مناسبت هفته اطلاع‌رسانی ایدز جهت نمازگزاران و با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان و ستاد نماز جمعه شهر برازجان برپا شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، محمدحسین دریسی افزود: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان به مناسبت هفته اطلاع‌رسانی ایدز با شعار "سلامتی حقی برای همه، بااطلاع رسانی، پيشگيری، تشخيص زودهنگام، درمان و حمایت از مبتلایان به اچ آی وی " اقدام به برگزاری ایستگاه سلامت در مصلی نماز جمعه شهر برازجان کرد.
وی تصریح کرد: شهرستان دشتستان برنامه مختلفی در هفته اطلاع‌رسانی ایدز اجرا خواهد کرد که برپایی ایستگاه سلامت در مصلی نماز جمعه و پیاده‌روی ولایت یکی از این برنامه‌ها بوده است.
دریسی افزود: تعیین شعار امسال با عنوان "سلامتی حقی برای همه، بااطلاع رسانی، پيشگيری، تشخيص زودهنگام، درمان و حمایت از مبتلایان به اچ آی وی" بدین معنی است که آموزش و اطلاع‌رسانی در زمینه اچ آی وی و ایدز یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های جامعه جهانی در کنترل این معضل بهداشتی محسوب می‌شود.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تأکید کرد: اطلاع‌رسانی در خصوص بیماری ایدز باید در طی سال اجرا شود و مختص به یک‌زمان خاص نباشد و تمام گروه‌های سنی و همچنین گروه‌های در معرض خطر بخصوص سنین 25 تا 35 سال توسط مشاورین و مراقبین آموزش داده شوند.
گفتنی است، در پایگاه سلامتی که به مناسبت هفته اطلاع‌رسانی ایدز برپاشده بود ضمن توزیع پمفلت و پوسترهای آموزشی در خصوص بیماری ایدز، از 75 نفر زن و مرد، تست (آچ آی وی) به‌صورت رایگان گرفته شد.
انتهای پیام/س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
ایستگاه.سلامت     هفته.ایدز     معاون.بهداشتی     محمدحسین.دریسی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   12 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >