سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خبر داد:
آغاز پایش بررسی میزان ید ادرار دانش آموزان 8 تا 10 ساله در مناطق مختلف شهرستان دشتستان

15 اسفند 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از آغاز پایش بررسی میزان ید ادرار دانش آموزان 8 تا 10 ساله در مناطق مختلف شهرستان دشتستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش‌دوست افزود: پایش بررسی میزان ید ادرار دانش آموزان 8 تا 10 ساله در 13 مدرسه، پایه دوم، سوم و چهارم مقطع ابتدایی بین 65 نفر دانش‌آموز دختر و پسر از 12 تا 28 اسفندماه در چهار منطقه آموزش‌وپرورش شهرستان دشتستان، توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان انجام می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: این پایش از سال تحصیلی 87-88 در شهرستان دشتستان اجرایی شده است و نتایج آزمایش‌های در سال گذشته نشان می‌دهد که میانه ید ادرار دانش آموزان در وضعیت مطلوبی قرار دارد.
کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: در برنامه کنترل و پیشگیری از اختلالات ناشی از کمبودید، پایش ادواری ید ضروری است و مهم‌ترین روش پایش، اطمینان از کافی بودن میزان ید در نمک‌های یددار مصرف خانوارها و نیز تعیین میزان دفع ید ادرار است.
حمیرا دهقانی افزود: در استان بوشهر میانه ید ادرار دانش آموزان در سنوات تحصیلی مختلف از سال 88-87 تا 96-95 همواره بالاتر از 10 میکروگرم در دسی لیتر (10.56 تا 20.3 درصد دانش آموزان) بوده است و نیز همواره کمتر از 20 درصد دانش آموزان ید ادرار کمتر از 5 میکروگرم در دسی لیتر داشتند، و بر اساس معیارهای سازمان بهداشت جهانی، میانه ید ادرار بالاتر از 10 میکروگرم در دسی لیتر مطلوب است.
کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: بر اساس معیارهای سازمان بهداشت جهانی بایستی کمتر از 20 درصد دانش آموزان ید ادرار کمتر از 5 میکروگرم در دسی لیتر داشته باشند، بر همین اساس می‌توان وضعیت ید ادرار دانش آموزان در شهرستان دشتستان را مطلوب دانست.
انتهای پیام/ س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
پایش     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     حمیرا.دهقانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   15 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >