آیین جشن علوم آزمایشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد/ گزارش تصویری

8 ارديبهشت 1397
آیین جشن علوم آزمایشگاهی با حضور پرشور پرسنل آزمایشگاه‌های سراسر استان و خانواده آنان شامگاه جمعه 7 اردیبهشت‌ماه در سالن 9 دی برگزار شد.

قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه‌ریزی در این آیین ضمن تبریک روز علوم آزمایشگاهی و اعیاد شعبانیه گفت: علوم آزمایشگاهی نقش مؤثر در فعالیت‌های پژوهشی، بهداشتی و درمانی و جايگاه ويژه در نظام سلامت دارد.
دکتر حسین دارابی با اشاره به نام‌گذاری سی‌ام فروردین‌ماه به‌عنوان روز علوم آزمایشگاهی که مصادف با بزرگداشت حکیم زین‌الدین سید اسماعیل بن حسین جرجانی است، اظهار داشت: جرجانی بزرگترین پزشک قرن ششم است که به قول بیهقی، علم طب و سایر علوم را با تصانیف خود احیا کرد.
وی بیان کرد: کار آزمایشگاه دارای حساسیت ویژه‌ای است و جواب‌های دقیق و صحیح در روند تشخیص و درمان بیماری بسیار اهمیت دارد.
دکتر حسین دارابی افزود: مجموعه آزمایشگاهی اثرگذاری مهمی در فرآیند تشخیص و درمان بر عهده دارد که این اهمیت بر هیچ‌کسی پوشیده نیست.
وی تصریح کرد: اساساً نتایج آزمایش که نتیجه فعالیت آزمایشگاه است به کادر درمانی کمک می‌کند تا بادید بهتری فرآیند تشخیص و درمان را به‌پیش ببرند.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه‌ریزی اظهار داشت: داشتن احساس مسئولیت و دقت فراوان ازجمله ویژگی‌های مهم کار آزمایشگاه است.
در این مراسم برنامه‌های متنوعی ازجمله موسیقی، استند آپ کمدی، تئاتر و مسابقه برگزار شد.
این مراسم با حضور قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه‌ریزی، رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس، مسئول امور آزمایشگاه‌های دانشگاه، قائم‌مقام مرکز آموزشی درمانی تخصصی قلب بوشهر، رییس دانشکده پزشکی دانشگاه، مدیر روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه، مسئولین سازمان تأمین اجتماعی و سازمان نظام پرستاریبوشهر، پرسنل آزمایشگاه‌های سراسر استان و خانواده آنان در سالن 9 دی برگزار شد.
گفتنی است این آیین باهمت جامعه آزمایشگاهیان بالینی استان بوشهر و همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و سازمان تأمین اجتماعی برگزار و از زحمات دکتر غریبی و جواد پرویزی نژاد قدردانی شد.
همچنین در این آیین از پرسنل نمونه علوم آزمایشگاهی استان با اهداء لوح تقدیر تجلیل و قدردانی شد.
اسامی پرسنل نمونه علوم آزمایشگاهی استان بوشهر به شرح زیر است:
بیمارستان آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس: ۱. مرضیه قلی زاده ۲. رضا عباسیان ۳. مریم قاجاری
آزمایشگاه مرکزی: زهرا حبیبی
آزمایشگاه بیمارستان زینبیه: افسانه غلامی راد
آزمایشگاه بیمارستان امیرالمؤمنین گناوه: ۱. مختار شیخ ۲. جهانگیر عبد الشیخی
درمانگاه مبعث: رضا ظریف جود
بیمارستان قلب: حسین کرمی و فروزان دهباشی نژاد
بیمارستان سلمان فارسی: ۱. صفیه حسینی ۲. عبدالحمید خلیفه‌زاده ۳. زهرا احمدی

انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
جشن.علوم.آزمایشگاهی     دکتر.حسین.دارابی        

تاریخ بروز رسانی:   8 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >