رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
فرهنگ خودمراقبتی و رعایت بهداشت عمومی در جامعه نهادینه شود

26 ارديبهشت 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای کاهش آمار بیماری‌ها و سالم شدن جامعه، باید فرهنگ خودمراقبتی و رعایت بهداشت عمومی در جامعه نهادینه شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، دکتر سعید کشمیری در نشست مجمع سلامت شهرستان دشتستان اظهار داشت: پیشگیری، همواره اصلی اساسی جهت عدم ابتلا به بیماری‌ها است.
وی افزود: برای کاهش آمار بیماری‌ها و سالم شدن جامعه، باید  فرهنگ خودمراقبتی و رعایت بهداشت عمومی در جامعه نهادینه شود.
دکتر کشمیری تصریح کرد: اجتماعی شدن سلامت مفهومش این است که همه اقشار جامعه در پیشبرد اهداف حوزه سلامت، حضور مؤثر داشته باشند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: 25 درصد از مرگ‌ومیرها در استان بوشهر ناشی از تصادفات، بیماری‌های غیر واگیر مثل سرطان و غیره است که باید تلاش کنیم این آمار کمتر شود.
وی افزود: سازمان بهداشت جهانی با شعار پوشش همگانی سلامت، برای همه در همه‌جا برای کاهش مرگ‌ومیرها تأکیدات جدی دارد.
دکتر کشمیری ابراز داشت: در سال‌های گذشته اقدامات خوبی در حوزه سلامت انجام‌شده که باید تقویت شود ولی باید به خاطر داشته باشیم توسعه تخت بیمارستانی و تأمین امکانات تجهیزاتی و نیروی انسانی کافی نیست بلکه باید ورودی به مراکز بهداشتی و درمانی را کاهش دهیم که این کار با خودمراقبتی مردم و اصلاح فرهنگ سلامت، امکان‌پذیر است.
وی تصریح کرد: با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی می‌توان از آمار حوادث جلوگیری کرد که نقش نیروی انتظامی در کاهش آمار مؤثر می‌باشد ولی هرچه امکانات و تجهیزات درمانی افزایش یابد با افزایش آمار حوادث رضایت‌مندی مردم اتفاق نمی‌افتد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: در 10 سال گذشته با انجام آزمایش‌های تیروئیدی، نوزادان مشکل‌دار شناسایی و درمان شدند و از عقب‌ماندگی ذهنی آن‌ها پیشگیری شد و با انجام آزمایش قند خون، چربی خون و کنترل فشارخون شما می‌توانید از آمار بیماران دیابتی، فشارخونی و همچنین بیماری‌های قلبی و عروقی را در جامعه کاهش دهیم.
دکتر کشمیری با اشاره به اینکه افزایش آمار سالمندان مشکلاتی را به دنبال دارد اظهار داشت: در بررسی‌های انجام‌شده در حال حاضر 9 درصد سالمند  داریم و پیش‌بینی می‌شود در 20 سال آینده این آمار به 30 درصد برسد و ازآنجایی‌که سالمندی مشکلات خاص خودش را دارد باید برنامه‌ریزی لازم را برای این امر صورت گیرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، اقدامات شبکه بهداشت و درمان دشتستان در تدوین سند جامع سلامت شهرستان و اجرای برنامه‌های مناسب در حوزه سلامت را ستود و اظهار داشت: تلاش مجموعه بهداشت و درمان دشتستان خوب بوده و از فرماندار دشتستان نیز به خاطر حمایت‌های لازم از برنامه‌های مختلف حوزه سلامت قدردانی می‌کنم.

انتهای پیام/ س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
خودمراقبتی     مجمع.سلامت     دکتر.سعید.کشمیری     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   26 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >