رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان:
سه تیم در شهرستان دشتستان در حال اجرای طرح شهید رهنمون می‌باشند

1 خرداد 1397
رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان گفت: سه تیم در شهرستان دشتستان در حال اجرای طرح شهید رهنمون (طرح اعتلا بسیج جامعه پزشکی) می‌باشند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، دکتر مرادعلی فولادوند افزود: سه تیم بهداشتی و درمانی در طرح راهبری شهید رهنمون (طرح اعتلا بسیج جامعه پزشکی) در مناطق بخش ارم، سعدآباد و شبانکاره شهرستان دشتستان در حال خدمت‌رسانی به مردم می‌باشند.
رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استانگفت: طرح راهبردی شهید رهنمون جهت بهینه‌سازی و ساماندهی خدمات جهادی بسیج جامعه پزشکی با رویکرد انقلابی به نقاط محروم و با اتکا به برنامه راهبردی باروحیه بسیجی بوده و یکی از ضروری‌ترین خدمات مورد جامعه هدف جامعه پزشکی، ارائه خدمات بهداشتی درمانی و سلامت در جهت رسیدگی به مردم مناطق محروم، توصیه‌های اسلام به‌سلامت، برخورداری آحاد مردم از عدالت در حوزه سلامت، ایجاد رضایتمندی مردم به‌نظام اسلامی است.
دکتر فولادوند با اشاره به لزوم مشارکت و حضور هر چه بیشتر بسیجیان در مناطق محروم و بررسی مشکلات بهداشتی درمانی و همچنین آسیب‌های اجتماعی گفت: در اجرای این طرح پزشکان و کادر درمانی در مناطق موردنظر حضور پیداکرده و خدمات درمانی، دارویی و مشاوره‌ای رایگان ارائه می‌دهند.
دكتر فولادوند یادآور شد: در این طرح، تهيه اطلاعات دموگرافیك از جمعيت ساكن در منطقه‌اي كه تيم‌ها در آن مستقر می‌شوند و بررسي و شناسایي مشکلات و معضلات منطقه از طريق مراكز جامع سلامت، شبکه‌های بهداشت شهرستان‌ها و خانه‌های بهداشت بسيار حائز اهميت است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: هدف از اجرای طرح شهید رهنمون در مناطق محروم باید تغییر سبک زندگی و اصلاح رفتارهای غلط تغذیه باشد و می‌توان گفت این طرح در راستای برنامه‌های ابلاغی ما از سوی وزارت بهداشت می‌باشد.
مهندس ماریا خویش دوست افزود: تیم‌های اعزامی ما در هر سه روستا در کنار فعالیت‌های آموزشی و درمانی می‌توانند در بیماریابی نیز فعالیت داشته باشند و با استفاده از اطلاعاتی که سامانه یکپارچه سلامت ایرانیان که توسط بهورزان دریافت می‌کنند در پیشگیری و درمان بیماران غیر واگیر به‌سلامت جامعه هدف کمک نمایند.
وی همچنین اظهار داشت: برای رسیدن به اهداف نظام سلامت و درمان بیماران برنامه‌های این تیم‌های بسیج جامعه پزشکی باید هدفمند باشد و تیم متخصص پشتیبان در مراکز درمانی مشخص شوند و مسیر ارجاع بیماران برای درمان تعیین‌شده باشد.
مهندس خویش دوست گفت: جلسه‌ای با حضور افراد تأثیرگذار، سرپرستان مراکز آن مناطق، بهورزان، مسئول حوزه مقاومت ناحیه برگزار شود تا نحوه اطلاع‌رسانی به مردم و همچنین فضای فیزیکی ارائه خدمت مشخص شود و به‌صورت دستورالعمل به‌تمامی این افراد ابلاغ گردد.
وی تصریح کرد: شبکه بهداشت و درمان دشتستان، خرید کیف پزشکی که شامل (ترازو، قد سنج و تبلت) را برای هر سه تیم بر عهده می‌گیرد و اسامی کارشناس بیماری‌ها، بهداشت محیط، تغذیه، روان، ماما، پزشک و پرستار به تفکیک تیم‌ها مشخص و به شبکه اعلام گردد تا هماهنگی‌های لازم برای اعزام نیروها در موعد مقرر را داشته باشد.
مهندس خویش دوست اظهار داشت: در شهرستان دشتستان با مشارکت و حضور فعال نیروهای بهداشتی و درمانی به‌صورت داوطلبانه و جهادی در قالب سه تیم در بخش‌های ارم، سعدآباد و شبانکاره در حال خدمت‌رسانی به مردم این مناطق می‌باشند.
گفتنی است، جلسه جهادگران سلامت با حضور رییس بسیج جامعه پزشکی استان، سرپرست و معاونین شبکه بهداشت و درمان دشتستان، سرپرست بیمارستان شهید گنجی برازجان، نماینده بیمارستان مهر برازجان، جانشین فرماندهی سپاه ناحیه دشتستان، رییس بسیج جامعه پزشکی شهرستان و اعضای تیم‌های جهادی سلامت هر سه بخش ارم، سعدآباد و بوشکان برگزار شد.
انتها پیام/ س.غ/3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
طرح.شهید.رهنمون     دکتر.مرادعلی.فولادوند     بسیج.جامعه.پزشکی        

تاریخ بروز رسانی:   1 خرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >