نظارت‌ها بر سامان‌های تأمین آب آشامیدنی در دشتستان تشدید شد

27 تير 1397
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، هرساله با شروع فصل گرما و کمبود آب در شهرستان، نظارت بر سامانه‌های آب تشدید و وضعیت آب توسط بازرسین بهداشت محیط پایش و ارزشیابی می‌شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تأمین آب سالم را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مسئولین در سطح شهرستان برشمرد و گفت:   نقش شبکه بهداشت و درمان در زمینه  آب سالم دارای اهمیت بسیار است.
مهندس ماریا خویش دوست افزود: در شهرستان دشتستان به علت تعدد منابع آبی از جمله چاه و چشمه و قنات پایش و ارزیابی وضعیت آب اهمیت ویژه‌ای دارد  و در همین راستا ضمن پایش میکروبی و شیمیایی آب توسط ادارات آبفا و آبفار، شبکه بهداشت و درمان نیز در راستای وظیفه نظارتی خود و در جهت اطمینان از سلامت آب مصرفی شهروندان، در طول شبانه‌روز اقدام انجام کلر سنجی و نمونه‌برداری میکروبی و شیمیایی از سامانه‌های آب‌رسانی به شبکه‌های توزیع می‌نماید
وی تصریح کرد: از ابتدای فروردین‌ماه و با شروع بحران آب در شهرستان، این شبکه با تشدید نظارت‌ها اقدام به انجام ۷ هزار و ۷۳۴ مورد کلر سنجی و بیش از ۸۱۲ نمونه‌برداری میکروبی آب نموده است و همچنین ۱۶۶ نمونه‌برداری جهت پایش وضعیت شیمیایی آب در همین دوره انجام‌شده است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان از شهروندان محترم دشتستان خواست، با توجه به‌نوبت بندی آب  و تأکید بر صرفه‌جویی در این زمینه، نکات ذیل را  جهت افزایش سلامت آب شرب شهروندان را رعایت نمایند.
1- قبل از کنتور آب، شیر یک‌طرفه نصب نمایید تا از برگشت آب از مخازن خانگی به شبکه عمومی و آلودگی احتمالی شبکه آب‌رسانی جلوگیری گردد.
2- در صورت کمبود آب، از منابع مطمئن که مورد تأیید متولیان آب‌رسانی ادارات آب و فاضلاب شهری و روستایی می‌باشند آب موردنیاز را تأمین نمایید.
3- توزیع آب توسط تانکر فقط با نظارت آب و فاضلاب شهری و روستایی مجاز می‌باشد لذا جهت تأمین آب موردنیاز از تانکرهای سیار این دو ارگان استفاده نمایید.
4- در صورت مشکوک بودن به آب مصرفی، حتماً قبل از مصرف به مدت ۲۰ دقیقه آب را بجوشانید.
5- جهت سالم‌سازی آب، از محلول کلر مادر که در خانه‌های بهداشت به‌صورت رایگان توزیع گردد، استفاده نمایید.
6- در ساعات قطعی آب به‌هیچ‌وجه از پمپ استفاده ننمایید چون براثر مکش منفی احتمال ورود فاضلاب از نشستی‌های لوله‌ها به سیستم آب‌رسانی وجود دارد.
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
پایش     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   27 تير 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >