کارشناس مسئول واحد پیشگیری از بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
اتاق پیشگیری از بیماری هاری در بخش مرکزی و بخش دلوار تنگستان تجهیز و راه‌اندازی شد

20 شهريور 1397
کارشناس مسئول واحد پیشگیری از بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: اتاق پیشگیری از بیماری هاری در بخش مرکزی و بخش دلوار تنگستان تجهیز و راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس عبدالمناف جهانگرد عنوان داشت: جهت آموزش و انجام اقدامات پیشگیرانه در رابطه با بیماری هاری، محل‌های مخصوصی در مرکز خدمات جامع سلامت شهید رجایی در بخش مرکزی و مرکز خدمات جامع سلامت دلوار در بخش دلوار با نام " اتاق پیشگیری از بیماری هاری " تجهیز و راه‌اندازی شده است.
وی تصریح کرد: هاری یک بیماری ویروسی است که در اثر گازگرفتگی و یا خراشیدگی توسط پستاندارانی مانند سگ و گربه و یا حیوانات وحشی مانند گرگ و شغال و سایر پستانداران اهلی و وحشی حتی گاو و الاغ به انسان منتقل می‌شود.
کارشناس مسئول واحد پیشگیری از بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان تنگستان با تأکید به مراجعه افراد به‌محض مواجهه با این‌گونه موارد خاطرنشان کرد: بهترین و سریع‌ترین کار در اولین گام شستن محل زخم با آب و صابون و تنها راه پیشگیری از بیماری هاری دریافت واکسن آن است و اگر فردی مراحل درمان را طی نکند در صورت ابتلا به این بیماری به مرگ منتهی خواهد شد.
وی ابراز داشت: به‌هیچ‌وجه نباید محل زخم را پانسمان و یا بخیه کرد زیرا با این کار شرایط را برای رشد و تکثیر و در نتیجه فعالیت سریع‌تر این ویروس مهیا کرده‌ایم.
عبدالمناف جهانگرد افزود: نیاز نیست سطح خراشیده شده و یا گاز گرفته‌شده وسعت زیادی داشته باشد بلکه حتی کوچک‌ترین زخم و یا خراشیدگی می‌تواند در صورت ابتلا حیوان به هاری آن را به انسان منتقل کند و در نتیجه فرد دچار بیماری هاری شود بنابراین افراد باید در سریع‌ترین زمان ممکن خود را به اولین "اتاق پیشگیری از هاری " در مرکز خدمات جامع سلامت برای دریافت واکسن برسانند.
کارشناس مسئول واحد پیشگیری از بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان تنگستان تأکید کرد: با توجه به اهمیت این بیماری و با در نظر گرفتن این موضوع که ابتلا به بیماری هاری برابر با مرگ خواهد بود واکسن و در صورت نیاز سرم به‌صورت رایگان به افراد تلقیح می‌شود.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     هاری     مهندس.عبدالمناف.جهانگرد     شیکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   20 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >