فرماندار کنگان:
ارتقای شاخص‌های سلامت در کنگان نیازمند جلب مشارکت عمومی است

4 مهر 1397
فرماندار شهرستان کنگان گفت: ارتقای شاخص‌های سلامت در کنگان نیازمند جلب مشارکت عمومی است.

فتح‌الله نوروزی در نشست مجمع سلامت شهرستان کنگان با تسلیت به مناسبت ایام محرم و محکوم کردن جنایت تروریستی اهواز، در خصوص مجمع سلامت شهرستان، اظهار داشت: برای این امر در اسفند ۹۵ رییس جمهور فرمانی را صادر کرد که مجمع سلامت استان‌ها و شهرستان‌ها تشکیل و گزارش عملکرد آن‌ها مستند و تجمیع شود و در مجمع سلامت کشور که با ریاست دکتر روحانی به‌عنوان رئیس شورای عالی سلامت کشور است عنوان شود.
وی با تأکید بر اینکه امروزه یکی از نیازهای اصلی حوزه سلامت، اجتماعی شدن سلامت است، گفت: مشارکت همه نهادهای جامعه و حتی آحاد مردم، در حفظ و توسعه سلامت امری اجتناب‌ناپذیر است.
فرماندار کنگان بیان کرد: مجمع سلامت شهرستان کنگان با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اداری مؤثر بر امر سلامت، تشکل‌های غیردولتی، بخش عمومی، شخصیت‌های متخصص، خیرین امر سلامت و به‌عنوان شرکای سلامت تشکیل می‌شود و انتظار می‌رود با برگزاری اثربخش مجمع سلامت شهرستان و بهره‌مندی از مشارکت ارزشمند ذینفعان حقیقی و حقوقی و با یاری خداوند متعال به هدف راهبردی ارتقای سلامت منطقه دست‌یابیم.
وی افزود: نگاه دولت بر این است که غیر از دستگاه‌های دولتی، سازمان‌های مردم‌نهاد نیز در مسیر اجتماعی کردن سلامت گام بردارند و حتماً مشارکت این سازمان‌ها و مردم باید جلب شود که در این بخش نیز از طریق سازمان‌های مردم‌نهاد مباحث را پیگیری خواهیم کرد.
نوروزی بر لزوم تدوین تقویم سالانه مجمع و پیگیری و برپایی کارگروه‌ها تا حصول نتیجه به‌صورت مستمر تأکید کرد و اظهار داشت: درراه رسیدن به جامعه‌ای سالم نیازمند مشارکت همگانی برای تأمین، حفظ و ارتقاء سلامت جامعه هستیم.
فرماندار شهرستان کنگان تأکید کرد: همه باید به وزارت بهداشت کمک کنیم، مسئولیت بپذیریم و کار و تلاش کنیم.
امام‌جمعه کنگان نیز گفت: کمبودهای بهداشتی و درمانی شهرستان کنگان جبران شود.
حجت‌الاسلام محمود محمودی اظهار داشت: پیام مجمع سلامت آن است که ما به سمت جامعه‌ای برویم که در تراز بالاتری از سلامت باشد.
وی بیان کرد: مقوله‌های تولد سالم، دانش و علم، معرفت، ایمان، عمل صالح و رفاه، نقش مؤثری در سلامت داشته و در ارتقای سلامت جامعه تعیین‌کننده هستند.
امام‌جمعه کنگان همچنین خواستار بهبود وضعیت زیرساخت‌ها در حوزه بهداشت و درمان کنگان در مقایسه با شهرستان های همجوار شد.
وی ادامه داد: باوجوداینکه سرانه‌های درمان و سلامت شهرستان کنگان در دولت تدبیر و امید افزایش چشمگیری داشته و تحولی در این زمینه ایجادشده است اما همچنان در حوزه سلامت در شهرستان، با کمبودهای جدی روبرو هستیم اما با کمک وزیر بهداشت و ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایران، دستگاه‌های اجرایی، مردم و خیرین می‌توانیم این کمبودها را جبران کنیم.
لزوم تقویت مشارکت‌ها
سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان کنگان نیز با اشاره به این‌که فشارخون، سکته‌های مغزی و قلبی و افزایش وزن و چاقی از شایع‌ترین مشکل مردم در کشور است و برای حل آن‌ها، دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مردمی باید برنامه داشته باشند.
دکتر حسن حیدری افزود: عدم توجه به مقوله سلامت، مخاطرات زیادی برای توسعه پایدار در کشور ایجاد می‌کند، لذا توجه به دو محور مشارکت همگانی و همکاری بین بخشی در کنار تأمین منابع پایدار حائز اهمیت است.

انتهای پیام/م.س ۳۰۷۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     مجمع.سلامت     فتح‌الله.نوروزی     حجت‌الاسلام.محمود.محمودی     دکتر.حسن.حیدری     بیمارستان.امام.خمینی    
شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   4 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >