سرپرست شبکه بهداشت دیّر:
فرهنگ اجتماعی شدن سلامت در جامعه نهادینه شود

8 مهر 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: همه دستگاه‌ها و آحاد جامعه در قبال سلامت اجتماعی مسئول بوده و باید فرهنگ اجتماعی شدن سلامت در جامعه نهادینه شود.

مهندس احمد آخوندی در اولین نشست مجمع سلامت شهرستان دیر اظهار داشت: رسیدن به جامعه‌ای سالم نیازمند مشارکت همگانی برای تأمین، حفظ و ارتقای سلامت بوده و همه افراد جامعه و بخش‌های مختلف توسعه در برابر آن مسئولیت داشته و تشکیل این مجمع به‌عنوان بازوی مشارکتی مؤثری برای شورای سلامت و امنیتی غذایی است.
وی با تأکید بر نهادینه شدن فرهنگ اجتماعی سلامت گفت: اگر فرهنگ و باور مسئولیت‌پذیری و خود مراقبتی در جامعه نهادینه شود کمک شایانی به اجتماعی شدن سلامت می‌کند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بیان کرد: با اجرای طرح تحول سلامت اقدامات خوبی صورت گرفته به‌گونه‌ای ۹۰ درصد زیرساخت‌های حوزه سلامت در شهرستان دیر بهسازی و نوسازی شده است.
وی با اشاره به ارکان مجمع سلامت گفت: مجمع سلامت از سه بخش پیام گذار سلامت، خانه مشارکت‌های مردمی و اندیشگاه سلامت تشکیل‌شده است.
مهندس آخوندی بابیان اینکه مسئولیت‌پذیری مردم باعث حذف بیماری‌های واگیر در جامعه شده است، عنوان کرد: در حال حاضر با مقوله شیوع بیماری‌های غیر واگیر مواجه‌ایم که در شهرستان دیر بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان‌ها و حوادث غیر عمد سه علت اصلی مرگ‌ومیر هستند.
وی ادامه داد: در شرایط ایده‌آل شبکه بهداشت و درمان ۲۵ درصد سلامت جامعه را می‌تواند مدیریت کند و ۷۵ درصد دیگر نیازمند همکاری و احساس مسئولیت توسط خود مردم و سایر سازمان‌ها و نهادها است.

انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     مجمع.سلامت     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   8 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >