سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
با تغییر سبک زندگی می‌توان از شیوع بیماری‌های قلبی و عروقی جلوگیری کرد

14 مهر 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: با تغییر سبک زندگی می‌توان از شیوع بیماری‌های قلبی و عروقی جلوگیری کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس عادل مقدس به مناسبت روز جهانی قلب افزود: با افزایش آگاهی و شناخت از نحوه ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی می‌توان آمار مرگ به دلیل این بیماری‌ها را کاهش داد که این امر مستلزم خواسته و حرکت مردم به سمت اصلاح شیوه زندگی است.
مهندس عادل مقدس خاطرنشان کرد: روز جهانی قلب در واقع برای حساس کردن جهانیان به بیماری‌های قلبی عروقی نام‌گذاری شده است و باید به‌عنوان عاملی که به‌صورت مستقیم و یا غیرمستقیم سلامت افراد و جامعه را تهدید می‌کند موردتوجه بیشتری قرار بگیرد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان افزود: این روز فرصت مهمی است تا برای افزایش آگاهی افراد، اعضای خانواده‌ها، سیاست‌گذاران و تصمیم گیران استفاده شود.
مهندس مقدس بابیان اینکه بعضي از مردم تصور می‌کنند زمينه بیماری‌های قلبی و عروقی فقط در سنین بالا اتفاق می‌افتد افزود: در واقع تغذیه و شیوه زندگی غلط در سنین پایین زمینه‌ساز بسیاری از این بیماری‌ها در بزرگ‌سالی می‌شود.
وي با تأکید بر نقش بسزای تغذیه در ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی گفت: برنامه غذایی نامناسب یکی از عوامل مهم در بروز بیماری‌های قلبی عروقی است که موجب افزایش چربی خون و گرفتگی شریان‌ها می‌شود.
مهندس مقدس گفت: فشارخون بالا، مصرف سیگار، فشار روحی روانی، بی‌تحرکی، سن و جنس، داشتن زمینه ارثی بیماری‌های قلبی عروقی، چاقی و دیابت از دیگر عوامل مستعد کننده بیماری‌های قلبی عروقی هستند.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان اظهار داشت: کاهش مصرف گوشت قرمز و مصرف گوشت‌های سفید، کاهش استفاده از غذاهای سرخ‌شده، گنجاندن روغن‌هایی مانند زیتون در برنامه غذایی روزانه، کاهش مصرف نمک، استفاده از نان‌های سبوس‌دار، جلوگیری از پرخوری، افزایش مصرف میوه و سبزی، نگهداری وزن در حد طبیعی و ورزش می‌توان از عوامل کاهنده ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی ذکر کرد.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
روز.جهانی.قلب     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   14 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >