در ایستگاه سلامت سالمند در نماز جمعه اهرم؛
سالمندان تنگستانی از نظر سلامتی پایش شدند

14 مهر 1397
به مناسبت هفته ملی سالمند، کارکنان بهداشتی شبکه بهداشت و درمان تنگستان با حضور در مصلی نماز جمعه شهر اهرم تنگستان با برپایی ایستگاه سلامت سالمند مراقبت‌های اولیه را برای آن‌ها انجام دادند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان؛ در این ایستگاه با چک نمودن فشارخون سالمندان آموزش‌هایی در رابطه با عوارض و علایم فشارخون به آنان ارائه شد، همچنین مراقبین سلامت ضمن ارزیابی قد و وزن آموزش‌هایی را در رابطه با تغذیه در دوران سالمندی به سالمندان ارائه دادند.
گفتنی است سالمندان پس از انجام معاینات اولیه به مرکز خدمات جامع سلامت شهید رجایی اهرم ارجاع داده شدند تا پرونده بهداشتی آنان تکمیل و پس از انجام سایر مراقبت‌ها به‌صورت دوره‌ای نسبت به آموزش و پیگیری بیماری‌ها مورد مراقبت قرار بگیرند.
سالمندان به‌عنوان یکی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارند که وزارت بهداشت با توجه به نیازهای سالمندان برنامه‌هایی را جهت ارائه خدمات بیشتر و ارتقای سطح سلامت و آگاهی آنان باهدف کمک به زندگی بهتر و سالم‌تر آنان طرح‌ریزی کرده است که در تمامی نقاط کشور در خانه‌های بهداشت روستایی و پایگاه‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت شهری کشور اجرا می‌شود.
سالمندان در برنامه‌های وزارت بهداشت مراقبت‌هایی همچون غربالگری تغذیه، ارزیابی فشارخون، غربالگری افسردگی، مراقبت از نظر سقوط و عدم تعادل، پیشگیری از سکته‌های قلبی و مغزی از طریق خطرسنجی و مراقبت ادغام یافته دیابت، فشارخون بالا و اختلالات چربی خون را دریافت می‌کنند.
انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
پایش     ایستگاه.سلامت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   14 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >