سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
فعالیت فیزیکی بر کلیه ابعاد سلامت زنان تأثیرگذار است

25 مهر 1397
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: فعالیت فیزیکی بر کلیه ابعاد سلامت زنان تأثیرگذار است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ مهندس حسن فخرایی افزود: همه‌ساله پویش هفته ملی «سلامت بانوان ایران» باهدف اطلاع‌رسانی و حساس سازی گروه‌های مختلف جامعه در خصوص اولویت‌های سلامت زنان به‌عنوان نیمی از جمعیت کشور، برگزار می‌شود.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اضافه کرد: در سال جاری ستاد برگزاری هفته مذکور، با توجه به اهمیت و شیوع کم‌تحرکی در جامعه زنان و تأثیر آن بر کلیه ابعاد سلامت، موضوع فعالیت فیزیکی را به‌عنوان محور اصلی پویش فوق انتخاب کرده است.
مهندس حسن فخرایی اضافه داشت: امسال 24 تا 30 مهر به‌عنوان هفته ملی سلامت زنان با شعار «حرکت برای سلامت زنان» نام‌گذاری شده است و مسایلی چون «سلامت زنان در محیط کار»، «سلامت زنان، تغذیه سالم»، «سلامت زنان و ورزش»، «سلامت زنان و ازدواج سالم و موفق»، «سلامت زنان و خانواده»، «سلامت زنان و افزایش طول عمر» و «سلامت زنان و خود مراقبتی» از مهم‌ترین محورهایی است که در این هفته به آن‌ها پرداخته می‌شود.
وی تصریح کرد: نیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل می‌دهند. آن‌ها به‌عنوان پایه‌های اصلی خانواده و محور اساسی سلامت، نقش ویژه‌ای در رشد و پیشرفت جامعه دارند زیرا نه‌تنها مسئول سلامت خود هستند بلکه بیشترین مراقبت‌ها را برای سلامت و بهداشت خانواده نیز انجام می‌دهند.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: به همین مناسبت جلسه‌ای با کارشناسان مرتبط با سلامت زنان برگزار شد و برگزاری مسابقات ورزشی جهت کارکنان و دانش آموزان دختر دوره متوسطه، برگزاری کلاس‌های آموزشی در زمینه تحرک بدنی در مدارس وادارات، پیاده‌روی جهت بانوان از اهم برنامه‌های پیشنهادی این هفته می‌باشد.
انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
هفته.سلامت.زنان     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   25 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >