سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
انجام تست ایدز کاملاً رایگان و محرمانه است

12 آذر 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: تشخیص بیماری ایدز توسط تست کاملاً رایگان انجام‌شده و افراد اطمینان داشته باشند که در نهایت رازداری انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان؛ مهندس عادل مقدس افزود: ایدز دیگر یک بیماری غیرقابل درمان نبوده و درمان این بیماری به‌قدری پیشرفت کرده که بیماران در مرحله پیشرفته بیماری نیز می‌توانند تحت درمان قرارگرفته و زندگی عادی داشته باشند.
وی تصریح کرد: افراد می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت در زمان ۲۰ دقیقه با انجام یک تست ساده از وجود بیماری خودآگاه شوند.
مهندس مقدس ادامه داد: در فرآیند آزمایش اگر فرد سالم باشد که نتیجه قطعی است اما اگر بدن واکنش نشان داده باشد فرد برای آزمایش تکمیلی به مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری ارجاع داده‌شده تا مجدداً آزمایش استاندارد و دقیق‌تری برای وی انجام شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان خاطرنشان کرد: موضوعی که مردم باید از آن مطلع شوند این است که HIV یک عفونت ویروسی مزمن است و در صورت تشخیص، با شروع درمان و رعایت اصول بهداشتی به‌تدریج میزان عفونت‌زایی آن کم و بعد از مدتی قطع‌شده و فرد می‌تواند مانند سایر افراد زندگی عادی داشته باشد.
وی بیان داشت: مسئله نگران‌کننده در رابطه با افرادی است که از آلوده شدن خود به ویروس بی‌اطلاع هستند زیرا این وضعیت نه‌تنها موجب پیشرفت ویروس در بدن و بروز بیماری در فرد شده بلکه احتمال انتقال این ویروس به دیگران را نیز افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
ایدز     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   12 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >