رییس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر:
هر اقدامی که برای کاهش تهاجم دشمن صورت گیرد پدافند غیرعامل موفق محسوب می‌شود/ گزارش تصویری

13 آذر 1397
رییس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت: هر اقدامی که انجام داده تا بتوانیم اثر تهاجم دشمن را کاهش دهیم اقدام موفقی در زمینه پدافند غیر عامل محسوب می‌شود.

دکتر مرادعلی فولادوند در همایش پدافند غیرعامل افزود: وقتی شرایط به واسطه دشمن یا حوادث غیرطبیعی از حالت عادی تبدیل به حالتی غیر عادی شود پدافند غیرعامل برای کاهش پیامدهای مخرب وارد عمل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در هر جایگاهی که باشیم وظایفمان در پدافند غیر عالم بسیار زیاد است تصریح کرد: ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که تهدیداتی در ابعاد وسیع در حوزه‌های فرهنگی، نظامی، اقتصادی و سیاسی گاهی محتمل و گاهی نیز عملیاتی شده و مورد تهاجم دشمنان قرار گرفته‌ایم از این رو پرداختن به پدافند غیرعامل بسیار مهم است.
رییس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر بیان داشت: در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی ما قصد درگیری با هیچ کشوری را نداشته و نداریم اما بارها توسط برخی کشورها مورد تحریم قرار گرفته‌ایم.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان گفت: در کلمه پدافند پاد به معنی ضد و در مفهوم کلی شامل مجموعه اقداماتی است که به‌منظور دفع و خنثی سازی کاهش تأثیر اقدامات دشمن و جلوگیری از دستیابی او به اهداف خودی انجام می‌گیرد.
دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: موضوعات فرهنگی و آموزشی در پدافند غیر عامل به ویژه در حوزه سلامت در اولویت نخست بوده و تلاش می‌شود اول جامعه مخاطبان رده یک و دو که عمدتاً مسئولان و کارشناسان هستند سپس مردم را که در سطح بعدی قرار می‌گیرند با استفاده از باور‌ها توانمند کرده تا بتوانند اصول پدافند غیر عامل را به آسانی یاد بگیرند.
وی با اشاره به اینکه انسان‌ها بر اساس باور خود تصمیم‌گیری و کار می‌کنند افزود: اولین طراح پدافند غیر عامل خداوند رب‌العالمین بوده و غده هیپوفیز که مرکز فرماندهی کل بدن است را در یک جای امن و حفاظت شده در جمجمه قرار داده است.
در این همایش پدافند غیرعامل و بیوتروریسم، شیمایی ،هسته‌ای و راه‌های نوین صهیونیست‌ها و استکبار برای مقابله با مسلمانان جهان مورد بررسی قرار گرفت و تهدیدات بیوتکنولوژی و هسته‌ای دشمنان بر علیه مسلمانان تشریح شد.
کارگاه پدافند غیرعامل به همت کانون بسیج جامعه پزشکی جابر بن حیان دانشگاه، معاونت بهداشتی و مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سالن شهید مفتح این دانشگاه برگزار شد.
انتهای پیام/ ز.ن 5000 + م.ف 1024


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
پدافند.غیر.عامل     دکتر.مرادعلی.فولاوند     دکتر.عبدالرحیم.دادجو     بسیج.جامعه.پزشکی        

تاریخ بروز رسانی:   13 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >